Який замок для гаража вибрати

Більшість людей не знають, який замок в гараж встановити і прагнуть придбати габаритний, потужний механізм з великими ригелями. Але не варто думати, що такий запор гарантовано надійно захистить гараж від проникнення грабіжників.


При покупці запірного пристрою на сторінці https://furmag.com.ua/dvernaya-furnitura/zamki-nakladnye/zamki-nakladnye-garazhnye/ необхідно приділяти особливу увагу його конструкційним особливостям, рівню секретності і здатності ефективно протистояти інтелектуальним методам злому. До речі, великий ключ також не є обов'язковим атрибутом надійного замку. Цей стереотип був вироблений досить давно, але споживачі так і не змогли його позбутися.


Наприклад, намагаючись зрозуміти, який замок в гараж встановити, свідомо відмовляйтеся від придбання механізмів, оснащених поворотною ручкою, оскільки використання їх на воротах нераціонально.


У даній статті ми постараємося дати максимально точну і корисну інформацію, який замок в гараж встановити, чи не рекламуючи конкретні моделі і бренди, а розповідаючи лише про плюси і мінуси конкретних типів пристроїв, що, безсумнівно, допоможе вам зробити правильний вибір.


Задалися питанням, який замок в гараж встановити? Зверніть увагу на гвинтові моделі. Дані замки є найбільш старими з усіх існуючих закрепів, використовуваних для гаражів. Пов'язано це з тим, що під час повального дефіциту придбати надійний запірний механізм для гаражних воріт було практично неможливо. Доводилося звертатися до «майстрам на всі руки». У підсумку, практично на кожному гаражі був встановлений гвинтовий замок, але всі вони мали різну модифікацію, хоча і однаковий принцип роботи.


Суть пристрою гвинтового замка полягає в тому, що особливий гвинт вкручується в ворота за допомогою унікального ключа, тим самим надійно фіксуючи стулки. Форма головки гвинта і ключа до нього могла бути найрізноманітнішою. Все залежало від фантазії і цілеспрямованості майстра. Однак в цілому рівень взломоустойчивости замків гвинтового типу досить низький. З появою на ринку великої асортименту запорів інших моделей від гвинтових замків поступово стали відмовлятися. Вони застосовуються лише в якості додаткових.


Даний тип замків не випускається фабриками. Замовити їх виготовлення можна у талановитих слюсарів. Монтаж не викличе будь-яких проблем, але тільки в тому випадку, якщо ви вмієте поводитися зі зварювальним апаратом або у вас є знайомий зварювальник.


Простий в монтажі, але доступний для злому

Одними з найбільш популярних і затребуваних типів запірних механізмів, що вмонтовуються на гаражні ворота, є навісні замки. Головне достоїнство даного запору полягає в його простому монтажі. Для цього на воротах гаража повинні бути передбачені металеві вушка. Найбільш надійними будуть вважатися вушка, виготовлені з металу, товщиною не менше ніж три міліметри. В ідеалі ж, чим товще, тим краще. Головне, щоб дужка замка проходила в них.


Однак і такі запірні механізми особливої секретністю не відрізняються. По-перше, їх просто можна збити з воріт, завдаючи точкові, спрямовані удари кувалдою. По-друге, вушка можна розрізати спеціальним інструментом. Природно, обидва процеси галасливі, але якщо гараж знаходиться у віддаленому місці, то чому б грабіжникам трохи і не пошуміти.


Хочете знати який замок в гараж встановити, якщо обраний навісний замок? Вибирайте моделі, корпус яких виконаний з цільної металевої пластини. Вушка повинні бути виготовлені з надміцної і надійної високолегованої сталі. Для додаткового захисту запірного механізму деякі автолюбителі встановлюють спеціальний короб з надміцного металу, надійно захищає замок і вушка від всіляких посягань.

Навісні замки ніколи не повинні бути єдиними або основними замикаючими пристроями. Їх рекомендується встановлювати тільки в якості додаткових. Звичайно, існують окремі моделі, наприклад, що випускаються ізраїльською компанією MUL-T-LOCK, які самостійно можуть дати гарантований відсіч хакерам. Однак ціна замків по кишені далеко не всім, адже їх вартість дорівнює чи ні вартості воріт, які встановлюються в гаражі.


Нічого спільного з жителями морських глибин

Окремої розповіді заслуговують замикаючі пристрої системи «краб». Можливо, після прочитання цієї частини статті у вас вже не буде виникати питань, який замок в гараж встановити.


Замки «крабовими» системи являють собою унікальний механізм декількох ригелів вертикального розташування. Такі ригелі встановлюються лише на ті замки, які здатні ними управляти. У теперішній час найбільш надійні і функціональні пристрої даного типу випускають кілька відомих компаній:


CISA (Чизай) Італія;
MOTTURA (Моттура), Італія;
SISO (Сисо), Данія;
MUL-T-LOCK (Мультілок), Ізраїль та ін.

Замки- «краби» обладнані спеціальними вушками, до яких за бажанням господаря гаража можуть бути прикріплені особливі тяги. Бажано, щоб це були спеціально виготовлені елементи конструкції з полегшеного металевого профілю. Ні в якому разі не можна довірятися кустарним майстрам!


Кожен кінець конструкції оснащується спеціальним ригелем, товщина якого становить дванадцять міліметрів. При цьому товщина самої тяги не має значення. Для додаткової надійності і ефективності рекомендується поміщати всю систему в особливі втулки. Звичайно, вартість спеціально розробленої системи трохи вище, ніж виготовленої підпільними майстрами, але вона набагато надійніше. Що гарантує не тільки високу взломоусточівость, але і довговічність. Кустарні елементи рано чи пізно приведуть до поломки замку і блокування всієї системи, в результаті чого доведеться демонтувати ворота, використовуючи спеціальні інструменти.


Незважаючи на складну конструкцію, «краби» мають ряд недоліків:


погано протистоять інтелектуальним (підбору відмичок) і силових методів злому (висвердлюванню, вибивання та бампінгу);
надають високе навантаження на внутрішній механізм замка;
необхідність прикладати великих зусиль при відкритті замку;
відносно високі фінансові витрати;
фактично їх неможливо полагодити.

Тому якщо ви дійсно визначилися з тим, який замок в гараж встановити, і обраним механізмом є запірний механізм системи «краб», ні в якому разі не економте на його придбання, намагаючись купити дешеву систему. Досить швидко дешевий замок прийде в непридатність і тоді ваші витрати будуть більшими, адже доведеться встановити не тільки новий запор, але, швидше за все, замінити ворота. Оскільки старі будуть демонтовані частково або повністю.


Два типу внутрішніх замикаючих механізмів. Який вибрати?

Намагаючись вибрати серед розмаїття замикаючих механізмів, який замок в гараж встановити, приділіть належну увагу внутрішнім запорів, які розподіляються на врізні і накладні.


Замки такого типу найбільш популярні серед дверних пристроїв, але їх встановлюють і на гаражні ворота. Накладні механізми мають відносно невисокою ціною, але досить високою взломоустойчивості. Вони ефективно протистоять як силовим методам злому, так і інтелектуальним. Так, ригелі замикаючого пристрою накладного типу максимально приховані за стулками воріт і досить сильно віддалені від їх краю. Дане розташування дозволяє уникнути їх розпилювання. Крім того, встановити такий замок на гараж під силу навіть недосвідченому людині, що ніколи раніше не займався цією роботою професійно чи хоча б самостійно.


Накладні замикаючі пристрої реалізуються у всіх спеціалізованих і будівельних магазинах. Ціни на вироби різні і безпосередньо залежать від класу взломоустойчивости. Щодо надійні бюджетні моделі обійдуться споживачам в суму від 500 до 1500 рублів, а вартість елітних моделей може бути необмеженою, хоча найчастіше купувати замок, ціна якого перевищує 15 тисяч рублів, не має сенсу. Серед вітчизняних виробників замків найбільш якісні моделі виготовляє кілька фабрик, в тому числі:


Ельбор;
клас;
Гардіан;
Герион;
МЕТТЕМ;
Строммашина;
Цербер;
ЧАЗ;
Електроприлад і інші.

Тепер перейдемо до іншого типу внутрішніх замків, якими є врізні замикаючі пристрої. Єдина відмінність даних механізмів від дверних замків полягає в відсутності поворотної ручки. Вони, як і дверні, бувають сувальдними і циліндровими. Загальний рівень взломоустойчивости кілька поступається накладним запорів, але в цілому досить високий. Особливо, якщо врізні моделі використовуються спільно з іншими замковими системами. Окремо варто відзначити, що такі механізми вимагають особливого підходу при установці. Часом без професійного майстра не обійтися, не кажучи вже про наявність спеціального обладнання. Придбати їх також не складе проблем, а ціна відповідає накладним моделям.


А якщо саморобний?

Якщо ви так і не зважилися, який замок в гараж встановити із запропонованих вище типів запірних пристроїв, можна спробувати пошукати саморобні механізми. Їх існує неймовірна кількість, але більшість з них не заслуговують на увагу людей, що прагнуть придбати дійсно якісний і довговічний запірний механізм.


Хіба що варто відзначити рейковий замок з падаючим ключем. Особливість внутрішньої будови полягає в невеликій зубчастої рейки, яка за сумісництвом є засувом. Також в механізмі передбачені напрямні, встановлені на внутрішній стороні гаражних стулок. Для активації такого замку використовується унікальний ключ, що вставляється в невелику замкову щілину. При вдавливании в свердловину, він рухається крізь отвір і, потрапляючи на шарнір, падає і зчіплюється з рейкою. Як тільки ключ зафіксується на рейці, його слід повернути, тим самим змушуючи рейку рухатися і відкривати або закривати ворота. Зламати такий замок можна лише в тому випадку, якщо точно знати його пристрій і розташування рейки.


Як відзначають фахівці у виробництві замків, механізм даного типу досить надійний і може конкурувати з виробами провідних світових виробників. Однак при покупці вкрай складно визначити, чи дійсно майстер постарався і створив унікальну запірну систему. Тому купувати кустарні замки взагалі не рекомендується. Краще трохи переплатити, але придбати брендове виріб.


І все-таки - який краще?

Іноді споживачеві вкрай складно визначити, який замок в гараж встановити. Деякі хочуть знати назви конкретних моделей, але зробити це не так вже й просто. Хочете гарантовано купити довговічний і якісний замок, здатний протистояти різним способам злому? Тоді довірте безпеку гаража моделям замикаючих механізмів провідних європейських і світових виробників. Звичайно, вони коштують досить дорого, але і рівень захисту, пропонований ними, високий, щоб можна було бути повністю спокійним за свій транспортний засіб.

Похожие страницы: