Вибираємо свердло

Що ж собою являє свердло? Для звичайної людини, свердло - довгий металево стрижень, на який нанесені канавки, що з'єднуються у верхній частині. Його призначення - свердлити.

Купить коронки по металлу можете на сайте магазина, подробнее... Вы сможете ознакомиться со всеми продукии.

Почасти, це досить вірне визначення, якщо розмова ведеться про стандартні свердла. Однак, існують свердла, призначені для виконання конкретних завдань. Таке свердло повинно відповідати ряду вимог, в тому числі, що стосуються його надійності і зносостійкості. Отже, як же правильно вибрати свердло, яке відповідає всім необхідним вимогам?

Свердла по металу

Найбільш поширені в побутових умовах - свердла по металу. Для того, щоб зрозуміти, що перед нами саме свердло по металу, зверніть увагу на його маркування. У назві стали обов'язково повинна бути буква «Р», що позначає швидкоріз - спеціальну сталь для виготовлення свердел по металу.

Сьогодні, найбільшою популярністю користуються свердла, виготовлені ще в радянські часи. Це пояснюється тим, що зараз ринок заповнений китайськими виробами, якість яких точно не назвеш високим. Однак, радянські свердла вже майже неможливо дістати, тому доводиться задовольнятися тим, що є.

Вибір заточування свердла залежить від металу, з яким ви збираєтеся працювати. Наприклад, для чавуну і сталі підходять «тупуваті» свердла, для металів м'якше - більш гострі.

Свердла по бетону

Якщо ви збираєтеся працювати з бетоном, то у вас обов'язково повинні бути побідитові свердла. Таку назву свердла по бетону отримали за часів СРСР, в зв'язку з тим, що наконечник такого свердла виготовлявся з побідиту. Сьогодні ж, наконечники таких свердел виготовляються з більш складних і надійних сплавів, але назва залишилася.

Купуючи таке свердло, переконайтеся, що його центр симетричний. В іншому випадку, ви ризикуєте «розбити» отвір.

Свердла по дереву

Для роботи з деревом використовуються найрізноманітніші види свердел. Давайте детально розглянемо які ж бувають свердла по дереву.

Перше свердло по дереву в нашому списку - спіральне. Візуально його майже неможливо відрізнити від свердел по металу, однак, на його наконечнику існує гострий виступ, що дозволяє змінювати напрямок свердла під час роботи з ним.

Пухові свердло по формі нагадує лопатку, що закінчувалася загостреним кінцем. Його мета - створення в дереві отворів (ненаскрізних) діаметром до 40 мм. Однак, таке свердло має і недоліки, поверхня стінок після роботи з ним залишається шорсткою і потребує доопрацювання.

Найсучасніше - гвинтове свердло. Його конструкція, завдяки наявності короткого наконечника і спиралевидной формі, забезпечує надійну фіксацію свердла і найточніше свердління.

Свердла по склу

Існують навіть окремі свердла для роботи з дуже крихкими матеріалами. Як приклад, свердла для роботи зі склом. За зовнішнім виглядом ці вироби навіть важко назвати свердлами. Головне, перед покупкою точно визначиться з діаметром отвору, який необхідно буде просвердлити в склі.

Для отворів, діаметром менше 12 мм використовуються пір'яні свердла по склу. Досвідчені склярі звуть його просто «перо». Для свердління отворів великих діаметрів використовуються трубчасті свердла «коронки», названі так через свою конструкції. Зверху такі свердла покриваються алмазним напиленням.

Колір свердла

Чи помічали ви, що все свердла мають різне забарвлення? Думаю, ви відразу здогадалися, що у випадку з цим інструментом, забарвлення потрібна зовсім не для краси. Колір свердла - свого роду маркування, що показує піддавалося чи свердло маркувань.

Так, наприклад, сталевий колір - свердло не піддавалося додатковим обробкам. Свердла чорного кольору володіють підвищеною надійністю і міцністю після спеціальної обробки паром. Свердла золотисто-глянцевого кольору зверху покриті нітридом титану і мають підвищену міцність, в порівнянні зі звичайними. У той же час, золотисто-матовий відтінок означає, що свердло проходило обробку в соляних ваннах і печах з циркуляцією повітря, що також збільшує його надійність.

Отже, в сьогоднішній статті ми розібралися з тим, які бувають свердла і що означає кольорове маркування. Сподіваюся, матеріал був вам корисний і допоможе при виборі свердла.

Похожие страницы: