Вибираємо рамки для вуликів

Перш, ніж купувати цю частину вулика, необхідно розібратися, для чого вона потрібна бджолам. Існує кілька типів рамок, які комахи використовують в суворо визначених цілях, а саме:

для створення і вирощування потомства;

для укладання меду ( «робочі» або магазинні рамки для вуликів).

У нас самое качественное Производство рамочек для ульев, заказ выполняется быстро и надежно.

Без рамок сам процес накопичення меду в сотах неможливий. Епіцентри роботи бджолиного сімейства в вулику, рамки-магазини необхідні бджолам, щоб складувати туди корисний продукт. Після наповнення сот комахи запечатують кожну клітинку, і там мед зберігається до моменту виїмки (відкачування).

Ось чому ця категорія складових частин вулика найцікавіша бджолярам, і кількість їх більше, ніж расплодних, наприклад. Питання «купувати або робити своїми руками» вирішується просто - при наявності часу і матеріалів можна самому конструювати рамки. Якщо часу в обріз, можна придбати готову рамку, пластикову або дерев'яну.

З початком сезону цвітіння затребуваність вуликів рамок зростає. Дізнатися, скільки коштують рамки для вуликів можна на спеціалізованих ринках, які є в будь-якому місті, або в інтернет-магазинах для бджолярів. На звичайному ринку існує велика ймовірність виторгувати вигідну ціну.

Переваги і недоліки дерев'яних і пластикових рамок

Кожен бджоляр вибирає вид рамок, виходячи з досвіду та практичної користі. Дерев'яна рамка має такі плюси використання:

деревина - порівняно недорогий і повністю безпечний для бджіл матеріал;

можна зробити конструкцію своїми руками;

дерево забезпечує хорошу вентиляцію вулика і збереження тепла.

До недоліків дерев'яної конструкції можна віднести:

розсихання при високій температурі;

гниття внаслідок тривалого використання;

вразливість для шкідників;

досить велику вагу, що ускладнює транспортування.

Пластикова рамка для вулика хороша через таких якостей:

легкість - легко перевозити і встановлювати;

низька ціна, можливість замовити оптову партію з-за кордону;

висока міцність;

утримування форми незалежно від вологи або сухості повітря.

Мінуси пластикових каркасів наступні:

необхідно повністю заповнити таку рамку воском, тільки тоді бджоли зможуть заповнити стільники медом;

вощина на пластиці кріпиться погано, потрібно напилювати розплавлений віск вручну, пульверизатором;

якщо утворюється скол або розлом, скріпити частини рамки буде не можна, доведеться замінювати нової.

Вкрай важливо правильно підготувати пластикову рамку до роботи, тобто покрити рівномірним шаром воску, щоб бджоли змогли почати працювати.

Віск потрібно брати домашній, тобто з чиєїсь пасіки або своєї, якщо у вас така є. Покривають пластикову поверхню обов'язково гарячим воском, використовуючи пензлик або валик.

Перед вощіння - покриттям пластика воском - каркас занурюють в гарячу воду. Температурний показник води не повинен бути вище 70 градусів Цельсія! Нові, тільки що вощені рамкові каркаси, ставлять окремо, в новий відсік вулика, не змішуючи з уже відбудованими, тобто заповненими медом.

Також з пластикової поверхні доведеться видаляти почорнілі (згнилі) стільники. Ці стільники є відпрацьованим матеріалом, який пережив кілька расплодов. Така маніпуляція проводиться спеціальним шпателем.

Крім того, можна обробити рамки, які стануть місцем проживання майбутнього розплоду, антипаразитарними препаратами, наприклад, Апімаксом або іншими, схожими за фармакологічними властивостями.

З дерев'яними аналогами проводяться аналогічні санітарні маніпуляції, крім, хіба що, вощіння. Для дерев'яних каркасів зазвичай купують готову вощину і встановлюють її на порожню область. Іншу роботу бджоли роблять самі.

Похожие страницы: