Як вибрати мотокосу для дачі

Що таке коса і для чого вона потрібна, знають всі. Проте нове покоління споживачів воліє «тріммер», так як саме під цією назвою сьогодні продається більшість побутових пристроїв для косіння трави. Як вибрати триммер і не помилитися?

Тример в перекладі з англійської означає «пристрій для підстригання, підрізання, підрівнювання». На відміну від давньої коси це механізоване пристрій, тобто воно має привід і на російську мову перекладається як «мотокоса». Тример (мотокоса) має більш широке застосування, ніж колісна косарка і може косити практично скрізь у важкодоступних місцях (під лавками, в загущених просторі серед дерев і кущів), на нерівній поверхні, під кущами або під низькими кронами дерев, він застосовується для обробки країв газонів і клумб, а також для косіння трави вздовж паркану. Тример дуже маневрений, так як управляється вручну. Ви можете самостійно регулювати висоту косіння і косити всюди, куди зможете підійти. З іншого боку під час косіння триммер доводиться тримати у висячому положенні, що може створити певні проблеми.

З технічної точки зору триммер є штангу з двигуном (який може розташовуватися як зверху, так і знизу) і косильною головкою з ріжучим пристроєм волосінь, пластиковий або металевий ніж або металевий диск. Залежно від цих характеристик ріжучого інструменту триммер може косити різний рослинний матеріал: від м'якої газонної трави до чагарнику і навіть молодих дерев.

Як косить металевий ніж зрозуміло, але хіба можна косити звичайної волосінню? При великій швидкості обертання волосінь витягується в струнку і працює як дуже гострий ріжучий елемент, якого цілком достатньо для зрізання трави.

Привід ножа (мотокоси) може бути як електричним, так і бензиновим. В електричних тримерів двигун частіше розташовується знизу, а ріжучим інструментом є волосінь до 2,5 мм в діаметрі. Такий інструмент має двигун потужністю від 400 до 1200 Вт.

У бензинових мотокос двигун розташований у верхній частині штанги і розвиває більшу потужність, що дозволяє використовувати не тільки волосінь, а й металеві ножі. Чим могутніше коса, тим міцнішу і товсту рослинність вона може скосити.

За кордоном триммера розрізняють в залежності від ріжучого інструменту і називають «line trimmer» триммер з волосінню і «brush cutter» пристрій більшої потужності, здатне підрізати чагарник. У нас обидва види інструменту називають мотокосами, що часто призводить до непорозумінь.

Електричний, бензиновий або акумуляторний?

Приступаючи до вибору триммера, насамперед потрібно визначитися для чого вам потрібен тріммер (мотокоса).

Електричні тримери (мотокоси) легші, менш гучні, більш екологічні (не потрібно возитися з бензином!), Легко і швидко запускаються, більш дешеві. Однак радіус свободи переміщення лімітований довжиною шнура і наявністю розетки. Ви не зможете косити відразу після дощу або по росі, та як розташований знизу двигун боїться вологи.

Бензиновий тріммер (мотокоса) абсолютно автономний і з ним можна забратися в будь нетрі. Однак при цьому він «чхає» вихлопними газами і «пахне» бензином. Рівень шуму досить високий, тому рекомендується використовувати навушники. Вага інструменту вимагає певної фізичної підготовки при роботі з ним, а для полегшення навантаження використовується спеціальний ремінь. Вартість бензинового інструменту зазвичай вище, ніж електричних моделей.

Акумуляторний варіант поєднує свободу бензинового інструменту з перевагами електричного. Однак є один значний недолік час роботи на одній зарядці і потужність, а відповідно і оброблювана площа.

Похожие страницы: