Як підібрати шпалери в кімнату: правила і рекомендації

Як вибрати шпалери? Це питання є особливо актуальним, від правильно підібраного виробу залежить кінцевий результат. Необхідно враховувати, що в даний час існує безліч різноманітних варіантів, які відрізняються за своїми характеристиками. Саме тому слід визначитися з видом, кольором і фактурою матеріалу, вони повинні відповідати функціональним особливостям приміщення.

Выбрать обои под покраску недорого вы можете на сайте наго магазина.

види шпалер

В недалекому минулому на будівельному ринку існував тільки паперовий вигляд виробів, який практично не мав конкуренції. Саме тому, щоб вибрати шпалери для кімнати, не потрібно було враховувати безліч нюансів. Підбірка необхідного матеріалу зводилася переважно до визначення зовнішніх показників, які також не відрізнялися великою різноманітністю. Зараз з'явилася достатня кількість продукції, яка має суттєві відмінності в характеристиках.

паперові варіанти

Ці вироби все ще не втратили свою популярність, в даний момент виділяють різновиди, які підходять для конкретної ситуації:

Симплекс, що представляє собою одношарову продукцію, яка не має значних особливостей. Використовується в основному для швидкого косметичного ремонту житла, що здається в оренду житла.

Дуплекс відрізняється багатошаровістю. Він підходить для дитячих кімнат або виділення певних зон.

Слід звертати увагу, що жоден з варіантів не має довговічність і зносостійкість.

вінілові вироби

Складаються з двох шарів: основи, яка буває паперова або флізелінова, і лицьового покриття - спіненого вінілу, завдаючи у вигляді малюнка. Виділяють такі різновиди:

Важкий вініл. Має велику щільність і фактурний малюнок, що дозволяє приховувати значні недоліки поверхні, тому немає необхідності ретельно готувати стіни.

Текстерно вінілові матеріали. Створюють візуальну імітацію натурального каменю або штукатурки. Такий варіант використовується переважно в класичному інтер'єрі.

Вініл зі спеціальним тисненням. Продукція добре зарекомендувала себе для приміщень з підвищеним рівнем сонячного освітлення.

Таким чином, вінілові рулонні вироби дають можливість підбору в залежності від особливостей кімнат.

бамбукові варіанти

Багато майстрів і дизайнери відзначають, що це, ймовірно, кращі шпалери. Таку заяву грунтується на властивостях матеріалу, серед яких особливо виділяються:

Паропроникність.

Екологічність.

Стійкість до багатьох впливів, в тому числі до усадки.

Прекрасна декоративна складова.

склошпалери

Вибір цього виду грунтується на відмінних експлуатаційних якостях таких шпалер. Вони добре підходять в тих випадках, коли є необхідність або бажання постійного оновлення інтер'єру. Справа в тому, що покриття може піддаватися багаторазовому фарбуванню.

Які шпалери вибрати?

При виборі рулонних виробів потрібно спираючись на три головних параметра:

Ціна. Найдешевшими вважаються паперові, далі йдуть вінілові і флізелінові різновиди. Замикають список склошпалери і інші менш популярні види.

Стійкість до різних впливів. Тут необхідно виділити бамбукові і вінілові варіанти, а також склошпалери. Природно, паперові матеріали не володіють подібними властивостями.

Простота монтажу. Досить легко обклеїти будь-яку стіну флізеліновимі шпалерами, клей наноситься виключно на одну поверхню. Інші варіанти вимагають більшої акуратності і дотримання ряду умов.

вологостійкі різновиди

Шпалери в кімнату потрібно вибирати, грунтуючись на показниках стійкості до дії вологи. Виділяються наступні групи матеріалів:

Стандартні, які виготовляються переважно на паперовій основі. Такі варіанти не передбачають мокру чистку, не завжди можлива навіть суха, тільки легка обробка спеціальними інструментами.

Різновиди, що володіють вологостійкістю. До цієї категорії часто відносять дуплекс на основі паперу. Насправді такий матеріал стійкий до зовсім невеликій вологості, він не витримує навіть протирання злегка змоченою ганчіркою.

Миються варіанти. Підходять для сухого та мокрого очищення.

Супермоющіеся. Це сучасна продукція, яка може піддаватися чищенню щіткою, причому процедуру можна повторювати досить часто.

Підбір шпалер в залежності від цього показника дозволяє знайти найкраще рішення для приміщень, які мають різний рівень вологості і забруднення поверхні. Наприклад, кімнату для дітей старше 6 років краще обклеювати флізеліновимі миються, а для зонування кухні підходять вінілові супермоющіеся вироби.

Похожие страницы: