Вибираємо інфрачервоний обігрівач - на що звернути увагу?

Інфрачервоний обігрів - це новий вибір у вирішенні завдання побудови систем опалення. Недоліки традиційних конвекційних опалювальних приладів загальновідомі. Вони в першу чергу нагрівають навколишнє повітря, який накопичується під стелею приміщення. Ця обставина робить конвекційні системи опалення малопридатними для прогріву приміщень великої площі з високими стелями, наприклад, виробничих цехів. Велика частина енергії, яку виділяє ІК-обігрівач, являє собою довгохвильове випромінювання, за своєю структурою аналогічне тепловому спектру сонця. Так само як і сонце, інфрачервоний обігрів своєї променистою енергією нагріває в першу чергу непрозорі об'єкти. Подальший прогрів повітря відбувається в результаті конвективного теплообміну з уже нагрітими предметами. У цій статті ми вирішили детально розглянути.

Наступили холода, купить инфракрасный обогреватель в Комфи вы сможете быть и по выгодной цене.

Застосування ІЧ-променів в системах опалення

ІК-обігрів можна вибрати в якості основного або додаткового засобу опалення як для квартири і будинки, також і для інших будівель (курника, теплиці, гаража і т.д.). Інфрачервоний обігрівач може бути використаний навіть як опалювальний прилад для балкона, якщо останній засклений і добре утеплений.

Однією з головних рис, що відрізняють ІК-обігрівач від конвекційних приладів, є особливість його впливу на всі живі організми. Справа в тому, що потрапляючи на шкіру людини, ІК-промені викликають відчуття тепла незалежно від руху навколишнього повітря та його температури. Згадайте, як гріють сонячні промені морозним зимовим днем. Завдяки цьому ефекту вибір ІК-обігріву приміщення забезпечує відчуття комфорту для людини при температурі повітря на кілька градусів нижче, ніж в разі конвекційного обігріву. Таким чином, найбільший ефект інфрачервоний обігрівач виробляє в тому випадку, коли людина перебуває під безпосереднім впливом теплових променів. Ця обставина і визначає найбільш доцільний вибір використання ІК-нагрівачів.

Даний варіант обігріву найкраще вибрати в якості доповнення до основної системи опалення та здійснення зонального підігрівання. Наприклад, потрібно підібрати прилад для кімнати. Інфрачервоний обігрівач можна розташувати на стелі над ліжком, диваном, письмовим столом. Загальну температуру в приміщенні при цьому можна знизити, регулюючи основну систему опалення. Таким чином, найбільш комфортні умови можна створити тільки в зонах тривалого перебування людей, що створить певну економію. Взагалі, вибір стельового варіанту розташування ІК-нагрівача найкращий, з огляду на його властивості.

Перспективним є застосування променистого обігріву робочих місць у великих виробничих цехах, де в зимову пору року тепле повітря швидко випаровується через відкриваються ворота, та й накопичується в основному під стелею, як вже було сказано. У цій ситуації, обігрівач невеликої потужності, встановлений над верстатом, забезпечить комфортні умови для робітника.

Дуже ефективним є застосування ІК-обігріву в теплицях. Розташовані на стелі прилади глибоко прогрівають грунт на грядках і сходи рослин. У цьому випадку доцільно встановити контроль температури грунту, а не повітря в теплиці. Вибір такого виду обігріву для теплиці може принести помітну економію. З цієї ж причини вигідніше вибрати використання ІК-променів для обігріву курників.

На що звернути увагу при виборі

Зараз коротко розглянемо основні параметри, на які варто звертати увагу при підборі оптимального за ціною і якістю інфрачервоного обігрівача.

потужність

Вибір цього параметра залежить від того, чи буде інфрачервоний обігрівач використовуватися як основний або як додатковий опалювальний прилад. У першому випадку рекомендується вибрати потужність 1кВт на 10м 2 площі опалювального приміщення. У другому випадку потужність можна вибрати мінімальної. У будь-якому варіанті краще вибрати модель з терморегулятором. Це дозволить створити комфортні умови при будь-якій погоді, що не витрачаючи зайвої електроенергії.

спосіб кріплення

У цьому питанні вибір може бути зроблений на користь стельової, настінної або підлоги конструкції. Все залежить від інтер'єру конкретного приміщення і тих завдань, які повинен вирішувати інфрачервоний обігрівач. У загальному випадку, вибір стельової конструкції виглядає краще. При такому розташуванні прилад не займає корисний простір, в зоні теплових променів виявляється найбільший ділянку підлоги, між випромінювачем і об'єктами обігріву відсутні перешкоди.

На окрему увагу заслуговує вибір переносний конструкції, яку можна встановлювати на спеціальному штативі, або підвішувати на стіни. Такий інфрачервоний обігрівач можна переносити з одного приміщення в інше, що має свої переваги.

Додаткові опції

Перш ніж вибрати інфрачервоний обігрівач, слід звернути увагу на наявність деяких вельми корисних функцій:

Автоматичний контроль температури, що забезпечується вбудованим термостатом.

Наявність захисного відключення, що реалізується за допомогою датчика перегріву.

Для невеликих настільних моделей дуже бажано наявність кінцевого вимикача, відключає обігрівач при його перекиданні.

Для зручності користування краще вибрати стельову модель, забезпечену системою дистанційного керування.

Похожие страницы: