Вибираємо найкрасивіший кахель для кухні

Вимоги до кухонної кераміці

Перш ніж вибрати керамічну плитку або мозаїку для кухні , необхідно визначитися, в яких умовах їй належить працювати. Зрозуміло, що зона готування - це завжди підвищена вологість, перепади температур і постійні забруднення, які деколи доводиться видаляти досить агресивними засобами. Але до настінного кахлю на кухні і до кераміці для підлоги пред'являються різні вимоги.

Качественную керамическую плитку изготовляет завод керамики, заказать продукцию вы можете по самой лучшей цене.

Якою має бути ідеальна плитка для фартуха:

Максимально рівною і гладкою, без занадто виступаючого рельєфу - це не дозволить швидко накопичуватися пилу і бруду на поверхні облицювання, а вам спростить прибирання на кухні.

З щільної глазурованою поверхнею, позбавленої пір - від цього залежить не тільки акуратний вигляд вашого кухонного фартуха, а й його вологостійкість.

Якщо у вас газова плита, перевірте, щоб керамічне облицювання могла переносити нагрівання не нижче +125 ° С.

Краще вибрати ректифікований кахель з рівними крайками. Це дозволить зменшити ширину затирочних швів до мінімуму (1-2 мм), реалізувати красивий дизайн облицювання і полегшить процес очищення.

У випадку з мозаїкою є сенс придивитися до готових «панно», які лише імітують укладання дрібних каменів. Їх декоративні шви теж покриваються глазур'ю, а значить, відмивати таку псевдо-мозаїку буде легше.

А ось показники міцності для настінного кераміки не настільки важливі, оскільки ніяких особливих навантажень вона не відчуває. Для кухонних фартухів буде досить обробки I класу по європейській класифікації PEI.

Вимоги до підлогової плитки:

Зносостійкість не нижче III класу або IV, якщо кухня прохідна.

Досить високий показник тертя - близько 0,75 (хоча допускається використання кераміки з коефіцієнтом від 0,4 і вище).

Виробництво методом екструзії або пресування - тільки ці технології забезпечують покриттю достатню міцність.

До речі, зараз кухонний підлоговий кахель все більше витісняється з ринку куди більш міцним керамогранітом. І якщо вам потрібно дійсно довговічне покриття, варто придбати саме його.

варіанти дизайну

Тут багато що залежить від того, який стиль буде реалізований в інтер'єрі. Проте, при виборі мозаїки або кахлю на кухню потрібно вміти продумувати варіанти на два кроки вперед. На жаль, кераміка при всіх своїх плюсах - не той матеріал, який легко замінити, як тільки вам захочеться оновити обстановку. Так що краще відразу вибрати універсальний дизайн або хоча б оформлення, який поєднується з декількома основними стилями.

Якщо вже придбано меблі певного забарвлення, відтінок кахлю на кухні повинен створювати для неї гармонійний фон. Однак це не означає, що від вас вимагається підібрати обробку з точним збігом тонів. Цікавого ефекту можна досягти:

Використовуючи відтінки однієї гами;

Підбираючи «компаньйонів» з різних секторів колористичного кола;

Просто граючи на контрасті.

А ось зі стільницею відтінок керамічного фартуха повинен хоч трохи перегукуватися - це створить ефект продовження робочої зони і гармонізує дизайн інтер'єру.

Що стосується декоративних особливостей кахлю, то тут теж є свої нюанси. І хоча сучасні виробники пропонують просто запаморочливий вибір самих різних оздоблювальних матеріалів, слід виважено підходити до цього питання.

Наприклад, сьогодні в моді ефектна імітація під старовинну кам'яну кладку - з відповідним рельєфом, «рваними краями» і потертостями. Виглядає все це шикарно, але тільки на великих площах або в якості окремих елементів. А ось в тісних кухнях, таких як в хрущовці або малосімейці, подібна обробка створює відчуття давящее і похмуре. Справа в тому, що рельєфні поверхні візуально роблять приміщення більш камерним. Крім того, видаляти забруднення з ямок і впадинок таких кахлів на кухні - заняття клопітка.

Якщо ви хочете створити незвичайний фартух з плитки різного формату і забарвлень, вам варто озброїтися рулеткою і калькулятором, ретельно все виміряти, а також подивитися, наскільки поєднуються один з одним кольори різних каменів. Найпростіше буде реалізувати свої сміливі творчі задуми, купивши плитку не тільки одного виробника, а й однієї серії: тут і відтінки все підібрані в єдиній гаммі, і дизайн перегукується, і кратність сторін розв'яже вам руки при нестандартної укладанні.

Похожие страницы: