Протиморозні добавки в бетон

У бетонному будівництві найчастіше дуже важливо зробити воду незамерзаючої в мінусову температуру, щоб успішно робити цементний розчин. Щоб це стало можливим, талановиті інженери придумали свого часу противоморозні добавки. Поговоримо про них.

Быстрая доставка воды дешево в Санкт-Петербурге и надежная.

Найчастіше в наші дні можна придбати два речовини - форміат і нітрит натрію.

ФОРМІАТ НАТРІЮ

Форміат є кристалічним порошком, які мають певний склад. Крім 97,5% самого речовини. Тут є ще 0,3% води і 2,5% органічних домішок. Додавши цей порошок у воду, ви знизите точку її замерзання під час замішування цементного розчину і бетону.

Завдяки форміат натрію бетон досить швидко набуває міцність, а бетонна суміш буде мати максимально тривалий термін своєї «життєздатності». Дана суміш може бути застосована в мороз до -15 градусів при виготовленні бетонів і їх укладанні в таких роботах, як зведення монолітних та збірних конструкцій з бетону (залізобетону).

Форміат натрію має чимало переваг перед своїми протиморозними аналогами. Перш за все, цей порошок не може вибухнути або спалахнути. При знаходженні у водному або повітряному середовищах він не утворює якихось токсичних з'єднань. Форміату натрію в бетонну суміш потрібно вводити істотно менше, ніж інших антиморозних добавок.

А скільки конкретно треба додати цієї речовини в бетон , щоб результат відповідав очікуванням? Це безпосередньо залежить від температури навколишнього повітря:

5С 0 - потрібно 2% сухої суміші від загальної ваги цементу.

10С 0 - 3%.

15С 0 - 4%.

Незважаючи на те, що форміат натрію в цілому безпечний, працювати з ним треба при чіткому дотриманні правил безпеки. Одягніть рукавички з маскою і спеціальний будівельний халат. Речовина не горить, але курити і розводити відкритий вогонь в місцях його застосування не можна. Слід пам'ятати, що форміат натрію не використовується.

Якщо майбутня бетонна або залізобетонна конструкція розрахована на експлуатацію в водних або газових середовищах, а також при вологості повітря понад 60%. Підприємства, що споживають постійний струм, а також електрифікований транспорт - це теж невідповідні сфери застосування форміату натрію.

НІТРИТ НАТРІЮ

Нітрит натрію - дуже токсичний протиморозний компонент, який на додачу до всього здатний і вибухати, і горіти. Речовина віднесено до третього класу небезпеки за даними параметрами. Готувати суміш можна лише в особливих приміщеннях, спеціально виділених під ці цілі. Не можна робити суміш там, де згодом будуть перебувати люди, а також передбачається знаходження джерел займання.

Порошок розчиняється в закритих установках з максимальною механізацією. Для таких заходів має залучатися мінімальне число персоналу.

Нітрит натрію надзвичайно небезпечний, але все одно застосовується в будівництві досить широко. Причиною цього є унікальні властивості:

Первісна водонепроникність бетону, а також його міцність зростають в рази.

Запобігає корозія металу в ЗБВ, зменшується суттєво пилоутворення.

Морозостійкість дозволяє вести будівництво навіть при морозах під 20С.

Як бачите, противоморозні добавки роблять бетон придатним до будівництва навіть взимку, а також покращують його ключові експлуатаційні характеристики.

Похожие страницы: