Класифікація насосів

Насоси - це прилади, які використовуються в самих різних галузях сучасної промисловості. Якби такої апаратури не існувало, то тоді не існувало б і технологій по видобутку і розподілу нафти, звичайного водогону, гідравлічного преса і багато чого іншого. За багатовікову історію, насоси діляться на різні групи і мають досить-таки широку класифікацію за різними ознаками.

Если вам интересуют промышленные насосы на Нерухомости.нет вы получите полезную информацию.

По-перше, насоси класифікують по силам, які змушують насос працювати. Існує дві великі групи: об'ємні і динамічні. Перші працюють за допомогою сили тиску, а другі за допомогою інерції.

Для об'ємних насосів характерно наступне: зазвичай, вони використовуються для роботи з в'язкими рідинами, при цьому реагують на забруднення цієї рідини. Перевагою такого типу насосів є здатність самовсмоктування або сухого всмоктування. А недоліком є нестабільність роботи і вимога потужної платформи через високого рівня вібрацій.

Динамічні насоси ж протягом циклу перетворюють енергію двічі, на відміну від об'ємних, які здійснюють таке перетворення тільки один раз. Великими перевагами цього пристрою є те, що вони можуть обробляти навіть забруднені рідини, крім того, робити це в постійному темпі, на відміну від об'ємних насосів. Але, тим не менш, вони не мають здатність до Самовсмоктування, що є одним з головних мінусів. Самовсмоктування або сухе всмоктування - це здатність, виключно об'ємних насосів, створення вакууму, за допомогою якого можна підняти рідину до рівня розташування насоса.

Ці дві великі групи насосів в свою чергу, діляться на дуже велику кількість різних груп, які розрізняються по конструкції і області застосування. Так як говорити про плюси і мінуси кожної групи занадто довго, тут просто будуть приклади насосів їх різних груп.

Найпопулярніші види об'ємних насосів - це імпелерні насоси, мембранні насоси, поршневі насоси, гвинтові насоси. Найвідоміші і використовувані види динамічних насосів - це відцентрові, осьові, вихрові, струменеві насоси і гідротарани.

Є ще кілька класифікацій насосів, наприклад розподіл по тому з якою рідиною насос працює. Тут виділяються хімічні насоси, для роботи з речовинами, які можуть пошкодити деталі звичайного насоса.

Похожие страницы: