Берци: які вибрати?

"Берци" називають армійські високі черевики з високим берцями, зовнішньою частиною взуття, що закриває гомілку. Прототипом для сучасних мілітарі-черевик послужили британські ботаніки початку 20-го століття, в подальшому розвитком ідеї і впровадженням її в обіг займалися англійська фірма Bulldog і німці Dr.Martens. Клаус Мертенс втілив своє бачення такого взуття в кінці Другої Світової війни, переслідуючи дві основні ідеї: Гомілок повинен був виступати протектором голеностопа, оберігаючи його від вивихів, розтягнень і щільно фіксуючи, а особлива конструкція підошви повинна була поєднувати велику гнучкість (в порівнянні з традиційними черевиками ) і достатню товщину, що служить в якості додаткового утеплювача і механічного протектора.

Купить Обувь НАТО Вы можете в нашем магазине по выгодной цене.

Ідея виявилася вдалою, і "берци" невдовзі не тільки стали витісняти традиційні армійські черевики та чоботи, а й набули популярності у європейській молоді.

У наш час вибір серед виробників і моделей берців дуже великий, і важливість набуває лише питання: з якою метою вибираються черевики з високим берцями? Якщо основне значення має зручність, практичність і комфорт в "польових" умовах - варто звернути увагу на чисто армійські моделі взуття . Мілітарі-черевики створені з виключно утилітарними цілями: захищати ноги і зберігати теплоізоляцію. Їм не страшні волога, холод, гострі коріння і каміння. Існують як універсальні різновиди, розраховані на будь-який клімат і умови шкарпетки, так і більш спеціалізовані, з орієнтацією на жаркий клімат або на холоду. Вони недорогі і практичні.

Армійська взуття, зшите на совість (а саме так вона і шиється), має на увазі запас міцності, що виходить далеко за межі рядовий шкарпетки в межах служби. У пошив таких черевиків вкладений досвід багатьох поколінь солдатів, багатогодинні переходи по бездоріжжю, болота, гори, яри, пісок пустель і рідка грязь. Таке взуття можна передавати у спадок - з нею нічого не станеться за багато років шкарпетки. Головне - не помилитися з вибором при покупці: ми гарантуємо реальну якість європейських і американських армійських черевиків, ніяких китайських підробок і шірпортеба.

При виборі черевик з високим берцями в першу чергу варто звернути увагу на такі особливості:

- Жорсткість підошви . Багато моделей абсолютно позбавляють стопу найменшої рухливості. Якщо ви плануєте в цьому взутті ходити, а не стояти на місці - це не ваш вибір. Крім того, що ви напевно зіб'є ноги, підвищена жорсткість підошви часто призводить до того, що загальна міцність взуття знижується. Та й розносити їх буде набагато проблемний.

- Якість шкіри . Якщо для вас важлива не естетична складова, а практичність в носінні - уникайте лакованих моделей. Матова шкіра, що не втратила гнучкості, послужить вам набагато довше і краще.

- Протектор . Класичний протектор забезпечує відмінне зчеплення з опорою, не вимагає додаткових пристосувань (на кшталт вкручувати шипів, як в деяких "модельних" варіантах), і не збирає бруд і гальку, яку потім, буває, не так просто витягти з численних пазів деяких моделей. Такий протектор робиться з якісних матеріалів, і, на відміну від підробок, не буває порожнім, тільки литим і суцільним. Варто відзначити, що існують сучасні моделі армійських черевиків, які використовуються в країнах НАТО, де використовуються композитні конструкції, мембрани ітп, але кількість їх невелика, а ціна висока, і придбати їх не так-то просто. Переважно ж використовується формована гума і термоеластопластів.

Похожие страницы: