Акумуляторні батареї третього покоління (AGM)

Свинцево-кислотні акумулятори, які є самим широко використовуваним типом зарядних батарей, піддаються постійним удосконаленням, в результаті яких виникають все нові види цих енергозберігаючих конструкцій. Однією з останніх розробок в області SLA ( Sealed Lead Acid Battery ), є не обслуговуються акумулятори, створені відповідно до технології AGM ( Absorptive Glass Mat), Кажучи по-російськи, з використанням поглинає скловолокна. Як і в класичному варіанті свинцево-кислотної батареї, в якості електроліту тут використана рідка кислота. Однак між електродами також знаходиться пористий матеріал, виконаний з скловолокна. Цей заповнювач виступає в ролі своєрідної губки, яка увібрала рідкий електроліт і не дає йому розтікатися. Пори цієї губки частково заповнюються газами (воднем і киснем), що виділяються в процесі хімічних реакцій, що відбуваються всередині AGM батареї. В результаті гази не мають можливості випаровуватися і при заряджанні акумулятора знову беруть участь в хімічних процесах, повертаючись назад в кислоту. Так звана рекомбінація газів в акумуляторах AGM досягає 99%, що дозволяє електроліту перебувати в незмінному стані протягом довгого часу. Батареї AGM не потребують технічного обслуговування, відсутні, вони не вимагають доливання рідини, і працюють в режимі глибокого розряду.

Профессійне встановлення сонячних електростанцій за вигідною ціною.

Виробники в технічних характеристиках вказують терміни експлуатації AGM батарей до 12 років. Однак необхідно враховувати зовнішні фактори, які можуть вплинути на термін служби акумуляторів - якість електричного заряду, температуру, вологість навколишнього середовища і т.д. Також безсумнівним гідністю AGM батарей є дуже низький показник саморазряда, тобто за рік заряджений, невикористаний акумулятор розрядиться за все на 15-20%.

Вартість AGM акумуляторівв порівнянні зі своїми побратимами значно вище. Однак їх відмінні технічні характеристики пояснюються не тільки конструктивними особливостями, а й якістю матеріалів, з яких виготовляються AGM батареї. Електролітом в акумуляторах AGM є сірчана кислота найвищого ступеня очищення, потовщені електроди виготовлені з чистого свинцю - ці показники прямо впливають на ціну батарей.

Акумулятори AGM ідеальні, як запасний варіант на випадок нечастих перебоїв з електроенергією. Інакше термін служби батарей AGM значно скорочується.

Похожие страницы: