Утеплення стіни зовні: варіанти виконання
Тепло в будинку - важлива складова для комфортного життя. Зберегти потрібну температуру в житло допоможе утеплення стін зовні. Є безліч способів і матеріалів для виконання теплоізоляційних робіт своїми руками. Як же все-таки це зробити і який тип утеплювача вибрати? Знайти відповіді на ці та інші питання; а також провести розрахунок необхідної кількості утеплювача для вашого конкретного випадку можна буде завдяки нашому сайту.
Хотите сделать ваш дом теплым и уютным, на странице Вы сможете заказать утепление фасадов в Днепропетровске.
Вентильований і «мокрий» фасад
Для початку важливо розібратися з такими поняттями, як «мокрий» і «сухий» (вентильований) фасад. Різниця між ними полягає, в першу чергу, в типі монтажу. Якщо перший вид передбачає наклеювання утеплювача на стіну, то в другому випадку теплоізолюючі листи нанизуються на кронштейни, далі до них кріплять несучий профіль. Виліт кронштейна розраховується таким чином: товщина утеплення + 40 мм. Ці 40мм і є необхідна повітряний прошарок. Як правило, в такому типі фасаду утеплення проводиться мінеральної (кам'яної) ватою.
вибір утеплювача
Правильне утеплення стін - виконання теплоізоляції з зовнішньої сторони. По-перше, це не стане причиною зменшення квадратури приміщень; по-друге, так не буде створюватися «парниковий» ефект - на стінах не почне утворюватися конденсат. Якщо зі способом теплоізоляції (зовні або зсередини) визначитися нескладно, то з вибором матеріалу доведеться трохи поміркувати. Які ж матеріали краще використовувати? Нижче наведені огляди найбільш популярних видів утеплювачів.
Пінопласт
Переваги: легкість матеріалу, низька вартість, простота в монтажі, низька паропроникність.
Недолік: висока горючість, виділення при горінні токсичних і небезпечних для людини речовин, низька звукоізоляція, мала міцність.
Утеплення зовнішніх стін будинку своїми руками за допомогою пінопласту проводиться в такому порядку:
Проводиться розрахунок необхідної кількості матеріалів. Цей процес набагато полегшується шляхом застосування спеціального онлайн-калькулятора, наведеного на нашому сайті. Щоб розрахуватися за допомогою нашого сервісу, досить ввести в порожні поля всі необхідні дані і натиснути кнопку «Почати розрахунок».
Підготовка поверхонь. Стіни будинку повинні бути ідеально рівними. Така необхідність пояснюється тим, що пінопласт виробляється у вигляді рівних плит. І якщо утеплювати поверхню буде нерівномірною, то не уникнути появи порожнеч в деяких частинах теплоізолюючого шару. А це спричинить за собою скупчення вологи або комах в таких ізольованих просторах і, відповідно, може стати причиною загнивання стін і навіть їх поступового обвалення. Друга «неприємність», яка може виникнути через таких пустот - можлива деформація пінопласту при механічному впливі на нього.
Наступний крок - монтаж відливів (зовнішніх підвіконь). Їх установку краще проводити за допомогою рівня, інакше не уникнути нерівностей. А це вкрай небажано: втрачається естетичний вигляд, і з'являється необхідність в підрізання листів пінопласту.
Установка підстави або як його інакше називають, «стартової планки». Таке «споруда» допоможе при монтажі: плити пінопласту НЕ будуть сповзати вниз і обеспечится рівність при їх кріпленні.
Укладання плит пінопласту. Монтаж теплоізолюючого шару починають з нижньої частини стін. Кріплення проводиться за допомогою клею. Деякі будівельники для надання більшої міцності такої конструкції воліють додатково закріпити листи за допомогою тарілчастих дюбелів. Таке кріплення виробляється тільки на 2-3 добу після процесу «обклеювання».
Оштукатурювання стін.
Остаточна обробка.
Мінеральна вата
Цей матеріал також знаком нам під назвами скловата, мінераловатний утеплювач, кам'яна або шлаковая вата або просто скорочено мінвата. Його основне становить - скловолокно. Теплоізоляція стін будинку мінеральною ватою проводиться за допомогою кріплення їх спеціальними тарілчастими дюбелями.
Переваги: невелика вартість, надійність, міцність, довговічність, стійкість до горіння, паропроникність, висока звукоізоляція і легкість монтажу.
Недоліки: в деяких джерелах наводяться дані, що становлять скловати шкідливі для здоров'я людей. Однак виробники вважають, що кількість шкідливих речовин в цьому матеріалі мізерно мало і не може зашкодити людям.
Похожие страницы: