Дизайн кухні в стилі прованс

Милий, ніжний, скромний, простий - саме цими епітетами можна охарактеризувати сільський інтер'єр, вони ж є принципами при його створенні. Наступна стаття і представлені фото допоможуть вам при оформленні власної кухні в стилі прованс.

Чтобы ваша кухня была удобной комфортной на http://kitchen-pro.com.ua/ есть статьи, которые вам в этом помогут.

Особливості стилю прованс

Зародившись на півдні Франції в однойменній провінції, цей напрямок не втрачає своєї актуальності і в наші дні. Нічого дивного в цьому немає: жителі мегаполісів часто шукають сільської невитіюватість і скромного затишку. Цей стиль розповість про певний рівень достатку господаря, почуття гармонії, умінні вибирати предмети інтер'єру.

Відмінними рисами напрямки прованс є наступні:

Використання тільки натуральних матеріалів в обробці і меблів;

Колірна палітра - ніжні пастельні тони, а також білий;

Повсюдне застосування текстилю. Причому доречні тільки бавовняні і лляні нефарбовані тканини з характерним принтом;

Активне залучення в інтер'єрі штучно постарених поверхонь: меблів, підлоги, стін, кухонного начиння;

Обов'язкова присутність стилізованих елементів декору.

Прованський інтер'єр грунтується на невибагливості, простоті, ненав'язливості і особливо зрозумілий людям, які хочуть бути ближче до природи. Сільський стиль неможливо уявити собі без характерних аксесуарів: вишитих серветок і скатертин, предметів декору в вінтажному стилі, кованих елементів меблів, керамічних ваз з польовими квітами, картин з пейзажами. Навіть найменші кухні, представлені на наступних фото, оформлені в стилі прованс, дають можливість насолодитися простотою і вишуканістю французької села.

Декор горизонтальних і вертикальних поверхонь

Для того щоб відтворити відчуття французької провінції у себе на кухні, необхідно правильно декорувати поверхні.

Стеля

В оселі прованської села навряд чи можна було б побачити глянсовий натяжна стеля. Від цього варіанту необхідно рішуче відмовитися. Тут доречний стелю з неприкритими дерев'яними вибіленими балками.

Якщо висота вашої кухні не дозволяє здійснити цей дизайнерський прийом, то можна обмежитися простим оштукатурюванням.

Підлоги

Підкреслять сільський стиль підлоги з НЕ профарбованих дощок, ламінату з ефектом старості, затерта плитка. Будь-який з цих матеріалів повинен мати природні світлі відтінки. Підлоги повинні бути матовими, ніякого глянцю цей стиль не сприймає.

Стіни

Стіни часто оформляють за допомогою дерев'яних панелей, пофарбованих у пастельні тони, з деяким нальотом часу. Вітається також штучно зістарена плитка. Такий варіант підійде для облагородження зони готування і миття - найбільш часто використовуваних на кухні місць.

Для декорування стін найчастіше використовують фарбу, штукатурку. Їх поверхня може бути оброблена своїми руками: нанесіть як декор грубий шар штукатурки, це посилить чарівність сільського стилю.

Тут доречна і цегляна кладка як декор одній зі стін, але при невеликій кухні її застосування не виправдано: вона здатна красти простір.

Меблі для кухні

Кухонний гарнітур є основною, яка задає тон в приміщенні. Він покликаний підкреслити сільський стиль, а тому повинен мати такі особливості:

Матеріал вироби - натуральне дерево;

Кольори меблів - оливковий, блакитний, синій. Кожен відтінок повинен бути розведений білим, для створення ілюзії вигорілій на сонці поверхні. Також при виготовленні меблів в стилі прованс часто використовують чистий білий колір. Він дає можливість яскравіше заграти решти предметів декору.

Меблі з нальотом старовини задасть потрібний стилістичне спрямування. Доречними будуть потертості, тріщини, вінтажна фурнітура. Наявність антикварних деталей меблів посилить вплив стилю, допоможе зануритися в атмосферу півдня Франції. Фото дизайну кухні в стилі прованс переконають вас у важливості цих елементів.

Вітаються ковані елементи, їх фотографії ви зможете розглянути далі.

Відкриті полиці з посудом - чарівний елемент інтер'єру, причому посуд може бути не з одного сервізу. Тут можуть перебувати декоративні тарілки, молочники, горщики та інші предмети побуту минулого століття. Цим ви додасте привітності і гостинності своїй кухні.

Фасад кухонного гарнітура в стилі прованс повинен бути прикрашений різьбленням, вставками з тонкого, прозорого скла.

При виборі стільниці зверніть свою увагу на натуральний або штучний камінь, дерево. Ця робоча площина повинна бути максимально просторою, світлою.

Кухонний фартух виконується з керамічної плитки. Тут знайдуть своє місце маленькі полички, гачки для серветок, власники квіткових горщиків.

Кран повинен бути під стать інтер'єру, старовинний, з хрестоподібним вентилем, в бронзі.

Похожие страницы: