Спецтехніка: види самоскидів

Самоскиди - це особлива категорія спецтехніки, яка використовується для перевезення різних сипучих матеріалів та інших вантажів з розвантаженням за рахунок перекидання кузова. Саме наявність в конструкції саморозвантажного кузова відрізняє ці машини від інших видів будівельної техніки.

Купить мототрактор в Харькове вы можете на сайте нашей компании.

Залежно від параметрів екого виду спецтехніки, від вантажопідйомності, призначення та інших технічних даних, розрізняють кілька їх типів. Різноманітність машин дозволяє підібрати оптимальний тип спеціальної техніки для виконання тих чи інших завдань, тому придбання у власність і оренда самоскидів є досить затребуваною послугою на сьогоднішній день.

Найпоширенішою різновидом самоскидів є машини, які використовуються для загальних видів робіт. Ці агрегати бувають двох або чотиривісні, вони мають вантажопідйомність до 40 тонн. Використовується така техніка в ЖКГ і сільському господарстві, в дорожньому будівництві, на будівництвах і в інших областях.

Кар'єрні або позашляхові самоскиди використовують для роботи на відкритих розробках і кар'єрах з видобутку корисних копалин. Такі машини характеризуються високою потужністю, значними габаритами і масою. За один раз вони здатні приймати на себе і перевозити вантажі вагою до чотирьохсот тонн. Є моделі кар'єрних самоскидів з розвантаженням, виконаної через днище. Низька маневреність, обмеження в максимальній швидкості і обмежені можливості пересування по дорогах загального користування зумовили основний використання самоскида в виробничих зонах поряд з екскаваторами і різними типами навантажувачів.

Зчленовані самоскиди ефективні в умовах поганої прохідності, тоннаж таких машин варіюється в межах від десяти до п'ятдесяти тонн. Основна відмінність їх від дорожніх агрегатів - застосування гнучкого зчеплення кузова з кабіною. Це забезпечує машині більшу маневреність, що дозволяє розвертатися на коротких відстанях. Тривісна конструкція шасі, шість ведучих коліс з автоматичним блокуванням кожної пари, дозволяє безпечно пересуватися в умовах гористої місцевості.

Для роботи на підземних виробках використовуються агрегати підземного типу. Конструктивно такі самоскиди представляють собою тягач з причепом на подвійний шарнірної зчепленні і дизельним або електроприводом. Залежно від умов робіт використовуються моделі різної місткості і вантажопідйомністю від однієї до сорока тонн.

Організація перевезень за допомогою самоскидів завжди затребувана у багатьох компаній. Така техніка має чимало переваг, в тому числі широкий діапазон вантажопідйомності, адаптація для роботи в різних умовах. І в деяких випадках орендувати таку спецтехніку буває набагато зручніше і вигідніше в економічному плані, ніж купувати її у власність.

Похожие страницы: