Як вибирати бригаду для ремонту і контролювати їх роботу?

Вибираючи виконавця, приділяйте особливу увагу дрібницям

Якщо ви плануєте шукати підрядників через інтернет, будьте готові до того, що оголошення нерідко розміщують фіктивні фірми. Отримавши ваш телефон, вони передають контакти іншим будівельникам або компаніям-одноденок.

На нашому сайті novyeteremki.com.ua представлений широкий вибір затишних квартир, які ви можете купити за вигідною ціною.

Ви повинні бути впевнені, що відгуки клієнтів про роботу бригади справжні і ваше замовлення потрапить саме до обраної команді. Щоб розвіяти всі підозри, попросіть у підрядника контакти колишніх клієнтів. Якщо вас щось насторожить, краще звернутися до іншому виконавцю. Барвистий сайт, «зоряна» реклама і довгі позитивні відгуки у фірм з високими цінами теж не гарантують якісний ремонт.

Як відрізнити сумлінних фахівців? Можете скористатися цим списком:

договір укладається на юридичну особу;

оплата може проходити за безготівковим розрахунком;

детально обговорюється очікуваний результат, всі роботи, матеріали та інше;

складається технічне завдання;

ви знайомитеся з бригадиром, дизайнером і іншими фахівцями до підписання договору;

на сайті виконавця є вся інформація, що цікавить вас інформація (контакти, статутні документи та інше);

передбачено страхування ризиків перед замовником.

Проаналізуйте кошторис

Переконайтеся, що всі роботи включені до кошторису. Нерідко виконавці спеціально не записував до переліку деякі види обробки (наприклад, прокладку плінтусів або установку дверей), щоб потім підвищити підсумкову вартість.

Перевірте, чи правильно вказано метраж всіх приміщень. Якщо метраж вказано менший, ніж є насправді, це призведе до значного збільшення бюджету в майбутньому. Дізнайтеся, врахована знижка підрядника на матеріали, яку він отримує від постачальників.

Якщо вартість кошторису здається вам завищеною, проаналізуйте, не додано чи в документ зайві пункти (наприклад, установка лісів). Ви можете порівняти кошторису від різних підрядників і вибрати ту, що влаштує вас більше інших.

Безумовно, не вийде врахувати всі витрати, тому особливо важливо мати довірчі відносини з виконавцем, щоб надалі уникнути конфліктів і непотрібної витрати грошей.

Договір - гарантія захисту ваших інтересів

Укладайте договір до початку ремонту. До нього має бути додана узгоджена раніше кошторис. Не забудьте порівняти суми, зазначені в обох документах. Переконайтеся, що в договорі висвітлені всі пункти, які для вас є принциповими.

Пропишіть, як буде проходити приймання робіт. Якщо ви плануєте капітальний ремонт, то краще розбити приймання на етапи - від демонтажу до фінального огляду всіх виконаних робіт.

Візьміть під контроль приховані під час ремонту роботи

До прихованих робіт відносять прокладку інженерних комунікацій і чорнову обробку. Якщо на цьому етапі будуть допущені помилки, то ви, швидше за все, не помітите їх до закінчення ремонту. Потім на ліквідацію недоліків доведеться витратити великі гроші.

Для того, щоб уникнути проблем з електропроводкою і опаленням, складайте акти приймання і просите бригаду робити фотозвіти про виконану роботу. Ви маєте право запросити фахівців з експлуатуючої організації, які можуть підписати акт приймання інженерних комунікацій. Тоді, якщо трапиться аварія, відповідальність вже будуть нести представники компанії.

Перед початком чорнової обробки зафіксуйте в договорі види штукатурки, які будуть використовувати в різних приміщеннях. Ванну кімнату обробляють цементною штукатуркою, інші кімнати - гіпсової. Від якості оздоблювального матеріалу буде залежати ціна. Якщо ви виявили дефекти, опишіть їх в акті приймання. Всі недоліки бригада повинна усунути в зазначений вами термін.

Не забувайте про зонах підвищеної уваги

До зон підвищеної уваги відносять: шви і стики матеріалів, вимикачі і розетки, шпалери, пофарбовані поверхні, вікна та двері. Якщо будуть виявлені недоліки, складіть акт і обов'язково пропишіть термін усунення дефектів. Дуже рекомендуємо заздалегідь підготувати список для перевірки і приймання фінальних робіт, щоб нічого не упустити.

Остаточний акт приймання робіт повинні підписати обидві сторони. Дата підписання документа буде вважатися початком гарантійного терміну, прописаного в договорі. Протягом зазначеного періоду виконавець зобов'язаний безкоштовно усувати всі неполадки, виявлені після ремонту.

Похожие страницы: