Різновиди реле струму и DigiTOP

Реле струму - це пристрій, призначений для сигналізації перевищення струму заданого значення контрольованому колі і її відключення в разі коротких замикань і перевантажень. Реле мінімального струму застосовують для відключення ланцюгів в разі її недостатньої навантаження. Різні типи приладу відрізняються конструктивним виконанням і принципом дії.

Купити реле струму на сайті http://shop.digitop.ua Ви можете швидко і надійно.

Принцип роботи

Класичне реле струму складається з котушки і залізного сердечника, а також рухомого якоря, який здійснює управління контактами. Принцип дії полягає в тому, що по котушці створюється магнітне поле, яке в свою чергу впливає на сердечник котушки, намагнічуючи його і притягаючи якір - це в кінцевому підсумку викликає спрацьовування контактів.

Різновиди приладу

Реле струму бувають електронним і електромагнітним. Перші застосовують в тих випадках, коли потрібне миттєве відключення електричного кола. Всі модульні реле поділяються на кілька видів.

1. В яких котушка токового реле містить відносно невелику кількість витків, але досить великого діаметра (залежить від сили струму на який розрахований). Завдяки цьому відбувається незначне падіння напруги на самій котушці, а це є дуже важливим фактором, якщо враховувати, що котушка підключається послідовно з контрольованою електричним колом.

2. Струмові реле, у яких регулювання струму спрацьовування виробляється зміною натягу пружини. Діапазон регулювання зазвичай становить десятки відсотків, і застосовують його для контролю досить великих струмів.

3. Ще одним досить поширеним і широко застосовуваним є теплове струмове реле. Складається такий механізм з біметалічної пластини з нагрівальним елементом, виготовленим з ніхрому. При нагріванні пластини, вона згинається і тим самим впливає на виконавчий механізм. Час спрацювання такого механізму прямо пропорційно величині струму, тобто, чим більше значення сили струму електричного кола, тим швидше відбувається спрацьовування і навпаки, чим менше сила струму, тим більше часу проходить до моменту спрацьовування.

Різні види реле застосовуються в найрізноманітніших пристроях і системах, наприклад: аналогові і цифрові приводи, регулятори потужності, безконтактні пускачі і так далі. Причому, якщо в аналогових приводах вони є частиною схеми, то в цифрових - це вже функція програми управління.

Похожие страницы: