Крейда: виробництво і застосування

За зовнішнім виглядом природна крейда нагадує порошок білого кольору. Вийдуть таку речовину з осадових гірських порід через процеси дроблення, подальшу сушку і досить тонкий помел.

Желаете свободно разговаривать на анлийском языке, oxford-school.com.ua предлагает курсы, благодаря которым, ваши знания аглийского будут отличные.

Основний склад крейди - це дрібні зерна карбонату кальцію, ця речовина становить практично дев'яносто дев'ять відсотків від всього обсягу, решта частки включає дрібні зерна кварцу. Включення кварцу, як правило, незначні, але вони обов'язково присутні в складі крейди, іноді вони можуть досягати концентрації до шести відсотків.

Мел є речовиною, яка використовується в різних областях виробництва і будівництва. В якості наповнювача він широко застосовується в лакофарбовій промисловості, у виробництві гумово-технічної продукції, без крейди неможливо виробництво скла та цементу.

На сьогоднішній день продаж крейди здійснюється в різній фасування, в тому числі в паперових і поліпропіленових мішках, насипом в мінераловози, завдяки чому вдається задовольнити потреби виробництв в повному обсязі.

При виконанні будівельно-ремонтних робіт крейда є одним з найбільш поширених матеріалів. За допомогою крейди, який розводиться водою, здійснюється побілка поверхонь. Цей склад застосовується і сьогодні, адже завдяки недорогому і доступному матеріалу можна отримати якісне рівномірне матове покриття білого кольору. Для побілки можна крейду купити оптом, зазвичай її продають в сухому вигляді, а перед застосуванням розводять водою у відповідних пропорціях.

Сьогодні побілка розчином крейди використовується досить рідко. З розвитком науково-технічного прогресу крейда став активно застосовуватися в якості компонентів будівельних сумішей, компонентів фарбувальних складів. Мел додається як наповнювач в штукатурні та затирочні суміші. Крім цього речовина використовується для виробництва паперу, кабелів, гуми.

Цікавий і той факт, що одна з областей, де застосовується природна крейда, - це виробництво пластмас. В якості одного з компонентів пластмаси, він грає роль оптичного відбілювача, знижує собівартість виробів. При виготовленні гуми він забезпечує зносостійкість матеріалу, дозволяє економити на дорогому сировину. Також крейда застосовується у виробництві сучасних композиційних матеріалів на основі полівінілхлориду (ПВХ). У великій концентрації його використовують у виготовленні кабельних і взуттєвих пластикатів. А для виробництва ізоляції кабельної продукції крейда використовують практично завжди. В якості наповнювача для виготовлення полімерних матеріалів можна купити хімічно обкладену крейду, цей матеріал відрізняється доступністю, дешевизною і відмінними властивостями.

На ринку сьогодні представлений крейда гідрофобний, багато великих підприємств використовують його зв'язку зі зміненими і зростанням вимог до якості Пластифікат. Використання гидрофобного крейди дозволяє поліпшити технології виробництва, підвищити якість продукції і навіть розширити асортимент матеріалів на основі ПВХ.

Похожие страницы: