Етапи будівництва російських лазень

Правильно побудована російська лазня - це прекрасне рішення для зміцнення імунітету і позбавлення від недуг. Найпростіший її варіант являє собою передбанник і парне приміщення.

Удобные Коды электронных валют представлены на сайте.

Особливості закладки фундаменту

Фундамент є основою будови і запорукою його надійності і довговічності. Популярні варіанти фундаменту для російських бань:

стрічковий;

стовпчастий.

При закладці фундаменту на глинистому ґрунті треба мати на увазі, що у весняний час земля буде відтавати. Є ймовірність переміщення грунту.

Якість сировини, яку застосовують і розчину має великий вплив на довговічність і надійність підстави. У процесі замішування розчину для фундаменту необхідно стежити, щоб в ньому не виявилося шлаку. Справа в тому, що він не здатний зв'язувати компоненти, і може істотно знизити міцність фундаменту. В результаті це призведе до раннього руйнування.

Вибираємо матеріал і породу дерева

Треба зауважити, що для спорудження російської лазні обгрунтовано правильно обраним матеріалом є дерево. Справа в тому, що він натуральний, володіє прекрасним зовнішнім виглядом. Однак кожна порода дерева має свої індивідуальні властивості, і їх обов'язково треба враховувати при виборі матеріалу для побудови російської лазні.

зовнішні стіни

зовнішні стіни

Баня з сибірської модрини

Зовнішні стіни найчастіше зводять з хвойних порід дерев:

сосни;

їли.

Насамперед на цей вибір впливає дещо менша вартість у порівнянні з іншими. До переваг сосни відноситься:

зручність і простота оброблення;

стійкість до деформації і поїдання при сушінні.

Ледве притаманні ті ж позитивні властивості, проте крім цього вона зберігає свою білизну більш тривалий час.

Прекрасним матеріалом для зовнішніх стін російської лазні буде модрина, яка здатна прослужити довгий час, при цьому виділяється підвищеною міцністю. З плином часу це дерево стає твердіше. Завдяки тому, що в ній містяться природні антисептики, протягом довгого часу вона може протистояти появі цвілі і грибка. Якщо порівнювати з ялиною та сосною, то модрина виділяє меншу кількість смоли, а на серце і судини впливає позитивно.

Однозначної відповіді, на яку породу дерева зупинити свій вибір при будівництві російської лазні, немає. Треба враховувати ряд факторів.

дах

Дах лазні повинна бути якісною і недорогою. Ці два фактори з'єднані в конструкції з:

тесу;

тріски;

дерну.

Для спорудження даху з тріски беруться великі тріски хвойних порід дерев. Вона набуває привабливий вінтажний вид, проте, це дуже трудомістка робота. Така покрівля простоїть 5-10 років. За допомогою зарядного пристрою і кута нахилу залежить термін її служби. Чим крутіший скат, тим покрівля буде служити довше.

Для виготовлення даху з тесу беруться колоди, для просочення яких використовується:

бітум;

олія першого віджиму.

Дернова покрівля створюється шарами:

мастика з бітуму;

2-3 см шар гравію;

два шари дерну.

Нижній шар дерну необхідно укладати вгору корінням, верхній - вниз корінням. Зовнішній вигляд даху стане схожим на галявину зі зростаючою на ній травою. Така покрівля має високу звуко- і теплоізоляцією. До недоліків можна віднести здатність висихати на сонці, в результаті втрата захисних якостей. Покрівлю доведеться систематично змочувати водою. Дернова дах має істотну вагу і невеликий термін служби.

Внутрішнє оздоблення

Найправильніший варіант обшивки внутрішніх стін парилки - це використання вагонки з листяних порід дерев. Для цих цілей краще всього підходить липа і осика. Тому як вони:

прекрасно переносять температурні перепади;

добре протистоять дії вологи;

при заповненні лазні паром виділяють неповторний аромат.

При будівництві російської лазні потрібно брати дерево, яке не вкрите ніякими лаками і фарбами, виняток стосується оліфи і морилки. Ручки повинні бути зроблені зі стійкого до корозії металу, його треба приховати під деревом, щоб не обпектися.

Яке обладнання потрібно

Зводити російську баню починають з фундаменту, який неможливо побудувати без будівельного інструменту для опалубки, бетономішалки, тачки, відер, лопати, кельми, рівня.

Крім цього знадобляться:

киянка і дриль;

сокиру, викрутки і шуруповерт;

молотки і рубанок;

долото і стамеска;

ножівка та добойник;

струбцини і затискачі.

Як правильно обробити деревину для російської лазні

Хімією покривати баню всередині не можна. Скористатися можна старим перевіреним способом - використовувати масло для обробки дерев'яних покриттів. Натирати потрібно регулярно в 2 прийоми 1 раз через кожні 6 місяців.

Перед застосуванням дошки рекомендується потримати в спеціальних складах, які вбережуть від комах і зроблять матеріал стійким до вогню. Цей процес збільшить термін експлуатації російської лазні. Виконувати роботу треба строго по інструкції, ні в якому разі не тримати в сумішах довго, інакше деревина стане непридатною.

Похожие страницы: