Як утеплити стіни приватного будинку? Утеплення пінополістирольними плитами.

Багато хто задається питанням, як утеплити стіни приватного будинку. і при цьому заощадити на будівельних матеріалах. Вихід є. З кожним днем все частіше і частіше ми чуємо в звичному побуті спілкування слово "Термодім". Втім це актуально, якщо ви плануєте почати будувати будинок "з нуля". Зараз же розмова піде про будинок, стіни якого вже зведені, іншими словами житлового будинку. Технологій утеплення багато, але тут ми хотіли б акцентувати увагу на найактуальніше - пінополістирольні плити, просто кажучи - пінопласт. Для порівняння наведемо деякі характеристики цього матеріалу.

Профессиональное утепление стен в Днепре от специалистов своего дела. Гарантируется прочность и надежность.

Пінопласт товщиною 50 мм. є еквівалентом:

65 см цегляної кладки,
1 метру бетонної стіни або
25 сантиметрам деревного зрубу.

Пінопласт - досить теплий матеріал. Варто звернути увагу на щільність пінопласту. Вона у нього різна, як і товщина. Щільність варіюється від 15 до 35. Це щільність стиснення матеріала.не варто брати занадто щільний пінопласт для утеплення стін будинку. 35 щільність годиться для технології укладання теплої підлоги. Ми ж виберемо для себе матеріал пінопласт товщина 50 мм. щільність 25.

Відразу варто визначитися де буде відбуватися утеплення: зовнішні стіни, або внутрішня їх поверхня. Актуально утеплювати будинок як першим, так і другим варіантом. Технологія впринципі однакова. Якщо стіни будинку цегляні, і мають декоративний рельєф з цегли, потрібно насамперед зробити стіни якомога рівніше. Досягти цього можна просто - збити виступаючу частину цегли, як правило під вікнами, дахом. З кутами будинків справа йде простіше - їх ми чіпати не будемо. Для зручності виберемо лист пінопласту розміром 500 - 1000 мм. Він більш зручний в роботі. В одному аркуші пінопласту 0,5 м. Кв. - Під час підрахунку кількості це дуже зручно.

Існує дві технології утеплення фасадів пінополістирольними плитами.

Клеїти пінопласт спеціальним монтажним клеєм. (Така технологія підходить для нерівних стін, і допоможе їх вирівняти)
Кріпити пінопласт спеціальними пластиковими грибообразной дюбелями. (Ідеально підходить для рівних стін або утеплення приміщень зсередини.)


Найбільш поширена - перший варіант. На ньому і акцентуємо нашу увагу.

Визначившись яка технологія нас влаштовує, приступаємо безпосередньо до монтажу.

Купуємо клей з розрахунку 25 кг клею на 20 м.кв. середня витрата. Закуповуємо утеплювальний матеріал.

Готуємо поверхню. Купуємо ґрунтовку глибокого проникнення, і грунтуємо поверхню валиком, або моклавіцей стіну будинку, яку плануємо утеплювати першої. Грунтовка при кімнатній температурі висихає через 2 години.

Розводимо клей з водою. Пропорції дізнаємося в інструкції виробника. Натягуємо будівельний шнур по вертикалі і горизонталі. Кут будинку вертикаль і ширина стіни - горизонталь. Ниткою варіюємо відстань пінопласту від стіни (враховуємо товщину пінопласту). Горизонтально натягуємо нитку через 80 см один від одного, це допоможе зробити площину стіни рівною. Якщо кут будинку висунутий, натягуємо нитку вертикально біля нього.

Приступаємо до монтажу. Пінопласт (попередньо оброблений препаратом проти гризунів) наносимо на лист шпателем шириною 100 мм. П'ять коржів клею - 4 по кутах і одну по центру. Розмір коржів залежить від простору, яке залишається між пінопластом і стіною будинку. Його нам показує попередньо натягнута нитка. Беремо пінопласт, заводимо його під нитку і акуратно, долонями, притискаємо його до стіни по всій площині, поки відстань від пінопласту до нитки не складе 1 мм. З наступним листом проробляємо те ж саме. Стежимо, щоб між листами пінопласту не було щілин. Усуваємо їх шляхом підгонки наступного листа. Просто зрізаємо ту частину, яка заважає щільно прилягати. Утеплюємо таким чином всю стіну. Настає черга, незайманого нами раніше кута. Вирізаємо пінопласт по ширині висунутого кута і клеїмо його. Бічні частини теж заклеює вузькою смужкою пінопласту, щоб ніде не було просвітів. Вступаємо так з усіма стінами будинку.

Поетапно з розрахунку день - стена.Наступает момент облицювання. Але це вже окрема тема для розмови. Про неї поговоримо чуть чуть пізніше. Варто зауважити що пінопласт боїться прямих сонячних променів. Тому з облицюванням тягнути дуже довго не варто.

Похожие страницы: