Як штукатурити газобетон правильно?

Газобетонні блоки отримали популярність в заміському будівництві відносно недавно. Тому питання: як штукатурити газобетон правильно? - Вважається природним. Для максимально якісного виконання роботи необхідно знати основні властивості газобетону, грамотно вибрати суміш для штукатурки і строго слідувати алгоритму зовнішньої і внутрішньої обробки.

Вибір суміші
Для штукатурки газобетонних блоків традиційно застосовуються лише сухі суміші, які мають певні властивості. Зокрема, важливу роль відіграє стійкість суміші до різких температурних коливань, впливу вологи і пари, її хороше зчеплення з бетоном і відсутність появи тріщин в майбутньому. Бажано, щоб суміш мала універсальний характер, тобто бездоганно підходила і для зовнішньої і для внутрішній оздоблення стін. Величина адгезії повинна знаходитися в межах 0,5 МПа. Пам'ятайте, що неправильний вибір суміші як і порушення правил нанесення штукатурки в подальшому призводить до серйозних будівельним дефектів - наявності тріщин, зниження рівня теплоізоляції і т.д.

Правила штукатурення
Не варто поспішати з оштукатурюванням стін - будівля з газобетону характеризується високою міцністю і цілком можна пропустити кілька років, перш ніж приступати до робіт з оздоблення. Спочатку завжди проводиться внутрішнє оздоблення стін, потім - зовнішня. Зовнішні роботи здійснюється в умовах температурного режиму від +8 до +30 C. Шари штукатурки наносяться послідовно. Якщо необхідно, слід подбати про тимчасовий захист кожного з шарів від атмосферних опадів.


Приготування суміші
Порошок розводиться водою з розрахунку 30 кг суміші на 8 л. рідини. Готову суміш потрібно використовувати протягом 3-4 годин. Як правило, стандартної упаковки об'ємом в 30 кг вистачає на 8м2, за умови, що товщина шару становить 2 мм.

Внутрішнє оздоблення
Оздоблення будинку з газобетону завжди починається з внутрішньої штукатурки стін. На підготовчому етапі стіни очищаються, якщо потрібно - шпатлюются і обов'язково покриваються ґрунтовкою. Потім на стіні встановлюються маячки - довгі профілі, які розміщуються вертикально (на ширину правила) і вирівнюються рівнем. Далі за допомогою штукатурної машини або ручним способом наноситься «шуба» - шар штукатурки товщиною приблизно 4-8 мм. Робота виконується за напрямом «знизу-вгору». Закладаються порожнечі, шар ущільнюється до величини в 2-3 мм. На заключному етапі підсохлий склад старанно вирівнюється за допомогою металевого шпателя.

Зовнішнє оздоблення
Фасад будівлі обробляється відповідною ґрунтовкою для газобетону. Потім - закріплюється армована сітка зі скловолокна, готується суміш і виконується оштукатурювання стін. Зверніть увагу, що товщина штукатурки повинна бути в 2 рази менше в порівнянні з внутрішньою обробкою.

Похожие страницы: