Здоровий сон: вибір ортопедичний матрац

Хороший сон, як відомо, запорука не тільки гарного настрою, а й здоров'я. Тому варто бути уважнішими до того, на чому ви спите.

Купить <a href="https://kindersvit.ua/matrasy/matrasy-180kh80/" title="матрас ортопедический">матрас ортопедический</a> по выгодной цене вы можете в нашем магазине.

Якщо зі здоров'ям все гаразд, можна вибирати матрац, виходячи з власних уявлень про комфорт. Але якщо проблем з хребтом уникнути не вдалося, не зайвою буде консультація лікаря-ортопеда, грунтуючись на радах якого вдасться підібрати зручний і корисне ложе.

Ортопедичні матраци поділяються на дві великі категорії: пружинні та безпружинні. І найчастіше саме другий варіант здається більш "лікувальним". Насправді, так і є. Безпружинні жорсткі конструкція зазвичай застосовують при проблемах з опорно-руховим апаратом.

Пружинні матраци, в свою чергу, розбиваються на дві групи за типом пружинних блоків: залежні та незалежні.

Зовсім пружинні блоки, які часто називають "Боннель", являють собою двоконусну пружини, переплетені між собою спіралями. Відчутний мінус полягає в тому, що вони рівномірно піддаються тиску і прогинаються під вагою сплячого, не забезпечуючи гідної анатомічної підтримки.

Також пружинні блоки діляться на групи "спеціального призначення". Наприклад, так звана "пружина в пружині" допомагає комфортно відпочити. Плюс грамотно розподілити вагу по матрацу партнерам з великою різницею у вазі. Це можливо, завдяки зовнішній м'якої деталі і внутрішньої жорсткої. Посилені блоки випускають для людей з великою масою тіла. А блоки з виділеними зонами жорсткості можуть ділити матрац на м'яку частину і більш тверду.

У безпружинних матрацах все навантаження на себе бере матеріал, з якого зроблений весь моноблок або його шари. У кожного матеріалу є свої особливі властивості.

Штучні матеріали: латекс, ватерлатекса, поролон або пінополіуретан, як і пружини Боннель, виконують підтримуючі функції і добре справляються з навантаженням, допомагають в профілактиці і лікуванні проблем з верхнім відділом хребта.

Комбінація кокос і латекс відрізняється жорсткістю, але має обмеження по вазі - не більше 100 кілограмів на спальне місце. Виключно кокосові матраци досить жорсткі і нагадують дошку, обтягнуту тканиною. Використовуються тільки в лікувальних цілях. Меморіформ - пінополіуретан з підвищеною в'язкістю, який здатний запам'ятовувати контури тіла, а потім приймати початкову форму.

При виборі матраца варто звернути увагу на три параметри: розмір, жорсткість і товщину.

Що стосується товщини і розміру матраца зазвичай все впирається в звичні стандарти. Наприклад, для односпальним ліжка відповідні параметри - 90 на 190 сантиметрів. Для двоспальним - 140 на 190 (мінімально допустимий розмір), 160 на 200 (розмір-комфорт), і, нарешті, 180 на 200 (євро-стандарт).

Товщина безпружинного матраца найчастіше дорівнює 15-18 сантиметрам, пружинного - 18-24. Особливі тонкі матраци (3-4 сантиметри) зазвичай кладуть поверх основного.

До речі, найчастіше вибір зупиняється на матрацах середньої жорсткості або просто м'яких. І це нормально. Правда, для підтримки верхніх відділів хребта, якщо це необхідно, слід доглянути жорстку конструкцію. І навпаки - при проблемах з попереком беріть м'яку.

Це основні параметри, які варто враховувати при виборі ортопедичного матраца. Дрібні нюанси вам підкажуть консультанти в магазині вже при покупці.

Похожие страницы: