Заміське будівництво. Етапи будівництва заміського будинку

Заміський будинок, обладнаний усіма необхідними інженерними системами - мрія будь-якого городянина. Ще недавно будівництво заміського будинку було привілеєм заможних людей, але багато людей вже втомилися від міської суєти і пробок, та й криза посприяв зниженню цін на будівельні матеріали, що призвело до розвитку заміського будівництва.

Купить лист оцинкованный Вы можете на сайте компании "Стальинвест" по доступным ценам.
Перший виникає питання - з чого почати будівництво заміського будинку? Перш за все, вибрати земельну ділянку під будівництво з урахуванням транспортної доступності, необхідним і достатнім рівнем розвитку інфраструктури, хоча, по суті, потрібно тільки наявність електрифікації. Якщо вибирати ділянку в селі, то швидше за все, Вам не виділять більше 3 кВт, а якщо в новому дачному селищі, то там можливо виділити набагато більшу потужність від 15 кВт.


Наступний етап придумати проект майбутнього заміського будинку або вибрати із запропонованих всіляких варіантів. Визначитися з площею і формою будинку, матеріалом з якого будувати, в загальному, добре уявляти собі, як буде виглядати Ваш будинок в готовому вигляді.

Розпланувати ділянку, визначитися, де буде стояти будинок, як він буде зорієнтований по сторонах світу, де гараж, лазня, чи будуть вони в будинку і окремими об'єктами, продумати всі інженерні комунікації в будинку саме на початковому, підготовчому етапі, щоб потім нічого не переробляти , що призведе до незапланованих фінансових витрат і втрати часу.

Прикинути ціну, відповіддю на це питання буде кошторис, в якій відображені всі роботи з будівництва та оздоблення, вартість матеріалів і робіт. Не варто забувати, що інженерні комунікації беруть на себе 15-20% від кошторису будівництва будинку. Кошторис дозволяє зіставити фінансові можливості з передбачуваними витратами при будівництві заміського будинку. Також отримати дозвіл на будівництво заміського будинку, яке необхідно для початку робіт і оформлення прав власності на будинок в подальшому.

Всі етапи будівництва заміського будинку можна умовно розділити на:
фундамент
зовнішні інженерні системи
коробка будинку
покрівля
вікна та двері
внутрішні інженерні системи
зовнішня і внутрішня обробка будинку
роботи по ландшафту

Бажано знайти компанію, яка будуватиме Ваш заміський будинок, але можна і самому керувати всім процесом будівництва, але з будь-якого потрібно повністю контролювати етапи і якість виконуваних робіт.

Робота починається з вибору типу фундаменту, попередньо визначивши ключові характеристики ділянки - рівень і склад ґрунтових вод, несучу здатність грунту, можна зробити аналіз грунту. Один з відповідальних етапів, це підготовчі роботи. Виробляється розмітка ділянки, а потім вже все земельні роботи. Готується щебінь, пісок, пиломатеріали для опалубки, споруджуються під'їзні шляхи. Щоб заощадити, можна самому закупити будівельні матеріали, організувати їх доставку та складування їх на ділянці.

Важно зробити фундамент міцним і якісним, так як він є основною опорною конструкцією будинку. Щоб фундамент набрав міцність, потрібно тижні три при гарній погоді. Слід пам'ятати, що інженерні комунікації - каналізація, холодне і гаряче водопостачання, опалення, вентиляція, електрика не можна залишати на потім. Слід заздалегідь потурбуватися про це.

Для водопостачання пробурити свердловину або викопати криницю, підготувати систему автономної каналізації - септик, ревізійні колодязі, поле аерації, зробити відвід труб з дому. Щоб організувати автономне опалення заміського будинку можна використовувати теплові насоси, які не тільки опалюють будинок, але і гріють воду для гарячого водопостачання і охолоджують приміщення в жарку пору року. Для цього буде потрібно укласти колектор для опалення в грунт або пробурити другу свердловину для скидання відпрацьованої води. Електрифікація вимагає підключення до електромереж. І вже потім приступати до зведення коробки будинку з обраного будівельного матеріалу.

В результаті ми маємо стіни з порожніми віконними і дверними отворами. Споруджуємо дах, а потім вставляємо склопакети та двері, проводимо гідро і теплоізоляцію стін, проводимо розведення всіх інженерних систем в будинку, де будуть розетки, вимикачі, вентиляція, інтернет, відеоспостереження. Щоб спростити розводку води і каналізації можна все приміщення, де необхідне підведення і відведення води, розташувати компактно, при двоповерховому будинку доцільно буде розташувати санвузли один над іншим. Після цього можна почати зовнішню і внутрішню обробку будинку, організувати роботи з ландшафтного дизайну ділянки і ... святкувати новосілля!

Похожие страницы: