Як правильно взяти кредит у банку

Споживчі кредити давно стали частиною нашого життя. Але далеко не всі знають, на що слід звертати увагу при їх оформленні.

Как обращаться с коллекторами решайте тут, на нашем сайте вы можете ознакомиться с новым законом.

Коли потрібна велика сума, можна розглянути два варіанти: кредит готівкою без забезпечення або кредит під заставу нерухомості. Другий варіант більше застосуємо до великих сум, від 1,5-2 млн рублів, тому що процес оформлення і отримання не настільки простий, але банк може дати більш привабливу ставку.

Сьогодні потрібно бути особливо пильним при оформленні нових кредитів. Перше, на що потрібно дивитися, - репутація банку, його місце на ринку і умови кредитування, які він пропонує. Оформляючи кредит, ви повинні точно розуміти, у кого займаєте і будь-що вам це обійдеться. В першу чергу, зверніть увагу на свій зарплатний банк - найчастіше ставки по кредитах в ньому найпривабливіші. Якщо зарплатної карти немає або умови в обслуговується банку не влаштовують, але у вас є кредитна історія, подивіться спеціальні програми для надійних позичальників.

Вибираючи банк, зверніть увагу на умови в рекламних проспектах і ставку. Обов'язково поцікавтеся, яка буде ефективна ставка або повна вартість кредиту. Для клієнта це важливий показник, за яким можна порівняти пропозиції різних банків. Якщо ви бачите на сайті ставку «від», обов'язково поцікавтеся і ставкою «до», щоб не вийшло так, що ви подавали заявку в розрахунку на ставку в 15% річних, а віддавати будете з розрахунку 40%.

Уважно вивчайте умови кредитного договору - особливо пункти, відмічені знаком "*". Особливу увагу звертайте на пункти, що стосуються процентної ставки і умов її зміни, штрафних санкцій та умов дострокового повернення кредиту. Чим більш гнучкими умови дострокового часткового погашення, тим дешевше буде кредит. Банки все частіше укладають кредитні договори в форматі оферти, коли індивідуальні умови кредитування ви отримуєте в момент підписання документів, а з загальними умовами можна ознайомитися на їхньому сайті. Це нормальна практика, не варто цього побоюватися.

Для більшості позичальників простіше зорієнтуватися в різних пропозиціях, порівнюючи розмір переплати. Цей показник є більш наочним, ніж процентні ставки, і дозволить дізнатися, дорогий або дешевий кредит ви вибираєте. Як правило, найдорожчі кредити виходять при покупках в магазинах, коли вже обраний товар, і клієнт готовий брати кредит відразу, орієнтуючись тільки на розмір платежу, а не переплату. Готуєтеся до великої купівлі? Спочатку отримайте рішення по кредиту. Пам'ятайте, що 15% переплати - це ставка 30% річних (при терміні кредиту один рік). Тому якщо на маленьких термінах кредиту (6-12 місяців) ви бачите переплату в 10-15% річних, пам'ятайте - це дорого.

Сума кредиту повинна бути такою, яка вам дійсно необхідна, термін краще вибирати максимально короткий, але щоб щомісячні виплати становили не більше 20-30% від ваших доходів. Брати кредит краще у валюті доходу. Це особливо актуально при нинішньому плаваючий курс рубля по відношенню до долара і євро. Страховку потрібно оформляти завжди, особливо якщо кредит - на велику суму і тривалий термін. Страховий поліс, при невеликій вартості, знизить ваші ризики і дасть можливість спати спокійно в разі звільнення або втрати працездатності.

Гроші, які ви берете у банку, доведеться віддавати. Причому з відсотками! Так що кредит повинен вирішити вашу проблему, а не потурати примхи. Звертайте увагу на своє фінансове «здоров'я» і чітко розраховуйте його параметри. Округляйте доходи в сторону зменшення, а витрати - в бік збільшення. Виходите з ризику зменшення доходів, об'єктивно оцінюйте ситуацію на ринку праці, інфляцію, курс рубля.

Похожие страницы: