Погода в домі і за вікном. Як вибрати термометр

Мабуть, самий звичний контролер клімату в будинку або за вікном - звичайний побутовий градусник. Штука примітивна, але і тут є свої тонкощі вибору. Є рідинні (тобто резервуар заповнений підфарбованим етиловим спиртом, толуолом і т. д.), А є біметалеві (їх дія заснована на чутливості металів з різними температурними коефіцієнтами лінійного розширення). За точністю показань відмінностей немає, але врахуйте: перші вимагають набагато більш дбайливого поводження: впав, розбився - і привіт! Тому, купуючи їх, зверніть особливу увагу на кріплення: краще брати зі спеціальною петелькою, щоб вішати на цвях, а не на липучці. Корпус повинен бути обов'язково з ударостійкого скла.

Купить термометр уличный вы можете на нашем сайте.

При купівлі будь-якого вуличного градусника зверніть особливу увагу, з якого матеріалу виконані кріплення приладу: пластмасові підійдуть тільки в тому випадку, якщо більшу частину дня ваші вікна в тіні. Якщо ж вони виходять на сонячну сторону, пластик швидко потріскається - вибирайте з дерев'яними або металевими держателями.

Сухо або волого?
Опалювальний сезон в розпалі. Стали частіше чхати, щипає в носі і горлі, сверблять очі? Швидше за все, повітря в квартирі дуже сухе.

Особливо сильно страждають від цього діти. До речі, і нашим домашнім улюбленцям і рослинам доводиться несолодко. Розсихаються меблі, підлоги. Але і надлишок вологи не краще - може спровокувати астму та алергію. Для контролю за вологістю повітря в будинку існують спеціальні прилади - гігрометри.

Найдорожчі - механічні. Головний недолік - використовувати такий прилад можна тільки в одному місці, стаціонарно. Хочете заміряти вологість в іншій кімнаті або на кухні - його доведеться перенастроювати.

Ще один більш вагомий мінус: використання механічних гігрометрів передбачає використання спеціальної таблиці - тобто щоразу його покази прийдеться розраховувати. Правда, існують гігрометри з екраном, на якому є шкала вологості зі стрілкою, яка зупиняється на показовою цифрі на даний момент. Але вони не відрізняються високою точністю.


Оптимальний варіант - електронний прилад: він працює в більш широкому температурному діапазоні, здатний фіксувати навіть мінімальні відхилення у вологості повітря. Його можна переміщати по квартирі. Він часто поєднує в собі і функції кімнатного термометра. Правда, і коштує він значно дорожче, але фахівці не радять в даному випадку економити - адже корисний прилад буде служити багато років.

Три в одному
Самий просунутий варіант - домашня метеостанція. Це простий і зручний прилад, який дозволяє відразу вбити трьох зайців: визначити температуру і вологість в квартирі, а також погоду за вікном. Для метеозалежних людей такий прилад незамінний - заздалегідь дізнавшись про зміну погоди, легко застрахуватися від поганого самопочуття. Цифрові метеостанції працюють на цифрових датчиках з великим радіусом дії (є, між іншим, прилади, які вимірюють навіть рівень УФ-випромінювання). Користуватися таким контролем клімату простіше простого: сам прилад знаходиться в кімнаті, а приймає параметри датчик - того, що діється за вікном. Можна прикріпити його до рами або просто покласти на балконі - він передає всі відомості на базу. Всі дані крупно висвічуються на екрані, хоча розмір самого приладу трохи більше сигаретної пачки. Перед першим використанням ви налаштовуєте його самостійно, на що піде всього кілька хвилин. Є й моделі, які вже налаштовані виробником.

Похожие страницы: