Що краще вибрати: ламінат чи лінолеум?

Що вибрати в якості підлогового покриття і що практичніше: лінолеум або ламінат? Багатьом подобається зовнішній вигляд ламінату, але його довговічність у порівнянні з лінолеумом сумнівна. Відносно лінолеуму існує якась упередженість: мовляв, пережиток совдепівських часів. Якщо міркувати з точки зору ціни і думати, що дешевше, лінолеум або ламінат, то абсолютно точно можна сказати, що хороший якісний лінолеум і ламінат коштуватимуть практично однаково.

Выбрать специалиста по укладке ламината Вы сможете тут на нашем сайте.

Зміст:
Лінолеум - переваги і недоліки
Ламінат - переваги та недоліки
Загальні властивості ламінату та лінолеуму
Ламінат або лінолеум для певного типу приміщення

Для того, щоб дати неупереджений і не упереджений відповідь, необхідно ретельно і без емоцій розглянути всі переваги та недоліки цих підлогових покриттів.

Лінолеум, його плюси і мінуси
Справжній лінолеум - це продукт натуральний, складається з деревної муки, лляної олії, вапнякового порошку та інших складових натурального походження. В даний час носить назву мармолеум. Він коштує дорого і не часто зустрічається в будівельних магазинах. Те, що зараз ми називаємо лінолеумом, правильно буде назвати ПВХ-покриттям. Саме його ми часто зустрічаємо в приміщеннях і називаємо лінолеумом, але насправді він ним не є. Спочатку плутанина в назві виникла у виробника, а потім прижилася і у споживачів.

Чи не розумно порівнювати лінолеум натуральний і ламінат, який складається практично повністю з штучних матеріалів. Ми будемо розглядати лінолеум ПВХ, а точніше три види:
Комерційний лінолеум
Найчастіше використовується в громадських приміщеннях і популярний в якості підлогового покриття в школах, дитячих садах, навчальних і офісних установах. Він розрахований на активну і тривалу експлуатацію, зазвичай має протиковзке покриття, що додатково надає йому безпеку.

Побутовий лінолеум
Рекомендований для застосування в побуті і не розрахований на високу прохідність. Має найвищу колірну гамму і асортимент, що імітує різну текстуру: під камінь, плитку, паркет і т.д.

Напівкомерційний лінолеум
Щось середнє між двома вищепереліченими видами. Має більш високий термін служби, ніж у побутового лінолеуму, при цьому широкий асортимент квітів і імітацій. Може використовуватися як в квартирах, так і в громадських приміщеннях.

Переваги лінолеуму
• низька ціна;
• проста укладання;
• низька теплопровідність (тому підлогу з ламіната не холодний);
• не гниє, так як повністю штучний;
• не галасливий підлогу;
• не ковзає навіть без спеціального противоскользящего покриття;
• термін служби 30-35 років.

Недоліки лінолеуму
• штучність, тому зовнішній вигляд, краса і якість гірша;
• може продавлюватися під масою важких предметів;
• чутливість до високих і низьких температур;
• дешевий зовнішній вигляд. Зауважимо, що лінолеум високої якості від відомих виробників імітує будь-яку поверхню. У цьому плані він не відрізняється від ламінату, і дешевий зовнішній вигляд - поняття суб'єктивне.

Ламінат, його переваги і недоліки
Ламінат - це штучне покриття для підлоги, що складається зі слів МДФ або ДСП, знизу підкладка, зверху - папір або картон, яка формує колір і структуру ламінату. Весь пиріг покривається складом з полімерів, який захищає ламінат від пошкоджень і забезпечує тривалий термін служби без втрати зовнішнього вигляду.

Ламінат ділиться на класи, відповідно до яких визначаються його експлуатаційні властивості. Так, для квартири або іншого житлового приміщення підійде 21-23 клас, для громадських місць краще вибрати продукцію 31-33 класу з підвищеним показником зносостійкості. Буває ламінат вологостійкий, у нього місця з'єднання планок обробляються спеціальним водовідштовхувальним складом.

Як і лінолеум, ламінат може імітувати структуру різних підлогових матеріалів. Так, буває ламінат під кахель, паркет, плитку або камінь. Схожість визначає шар паперу, на який наноситься потрібний малюнок.

Переваги ламінату
доступна вартість (в порівнянні з паркетом або плиткою, поверхня яких він може імітувати);
великий асортимент забарвлень і структур;
простота укладання ламінату.


Недоліки ламінату
термін служби ламінату в кухні та коридорі не більше 5 років. Це відноситься до звичайного, що не вологостійкі ламінату!
штучність матеріалу;
неправильний догляд або занадто часте миття може пошкодити зовнішній вигляд;
ймовірність скрипу.
Навіть якісний монтаж підлоги з ламінату не гарантує відсутність скрипу згодом. Справа в тому, що грамотна укладання не виключає виникнення щілин, в які з часом забивається пил, дрібне сміття і т.д., а це - причина виникнення скрипу.

Загальні ознаки лінолеуму і ламінату
У обох підлогових покриттів є переваги і недоліки. Ось у чому схожість лінолеуму і ламінату:
низька ціна;
гарний зовнішній вигляд;
не вигоряють;
штучні;
непрестижних;
легко укладаються.

Ламінат або лінолеум для певного типу приміщення
Спальня, вітальня і передпокій: підійде ламінат, особливо з імітацією під натуральний дерев'яна підлога або паркет. Він модний і приємний на дотик.

Кухня: рекомендується лінолеум, він практичніше, вологостійкості і довше прослужить. Але якщо Ви не проти міняти підлогове покриття на кухні кожні 4-7 років, то можна вибрати і ламінат.

Офіс: лінолеум. Він є менш гучним (що особливо відчується, коли по коридорах ходять сотні гострих підборів) і має довший термін служби.

Балкон / лоджія: лінолеум. Тут потрібно враховувати, що при дуже низьких температурах лінолеум може потріскатися, але в той же час підлогу з лінолеумом чи не здається холодним.

Рекомендуємо врахувати всі перераховані факти при виборі підлогового покриття для приміщення. Не треба економити на влаштуванні підлоги і вираховувати, що дешевше, ламінат або лінолеум? По-справжньому якісний і правильно обраний підлога прослужить довго і заощадить чимало коштів на частих замінах. Але насправді людство за весь час нічого кращого не придумало, ніж натуральна дошка для житлового приміщення і плитка - для вологого.

Похожие страницы: