Фанера для обшивки: яку вибрати?

Фанера - досить затребуваний будівельний матеріал, який застосовується в багатьох сферах діяльності. Найбільш часто можна чути про фанеру саме в будівництві. Її використовують для спорудження опалубок і інших конструкцій. Але, найбільш поширене застосування фанери в якості обшивки.

Купить алюминиевый уголок по отличной цене вы можете на нашем сайте.

Також фанеру застосовують в таких сферах, як корабельне, авіаційне, автомобільне будівництво. В даний час великою популярністю користується такий вид використання матеріалу, як обшивка фургонів фанерою . Завдяки цьому можна дуже економно підготувати фургон до експлуатації, захистивши внутрішній простір кузова від пошкоджень, а також дотримати необхідні гігієнічні умови для транспортування вантажів.

Яка фанера підходить для обшивки?

Обшити фанерою можна практично будь-яку конструкцію. Однак, слід розрізняти різні види фанери і їх застосування. Не всіма типами фанери можна обшити будинок всередині або зовні. Кожен об'єкт, який передбачається облицьовувати фанерою, експлуатується в різних умовах. А значить, фанеру необхідно підбирати, виходячи з цілей використання.

Розрізняють декілька найбільш затребуваних типів фанери:

ФБ. Даний вид фанери ще називають бакелізірованной (бакелітовій). Таку назву матеріал отримало завдяки вживаному при виробництві фанери бакелітовій клею. Саме за рахунок властивостей даного клею, фанера ФБ володіє чудовою вологостійкість і міцністю. Матеріал відмінно «працює» в умовах агресивних середовищ (не піддається впливу високих або низьких температур, стійкий до морської води і т.п.). Зважаючи на високу вартість, фанера в основному використовується в кораблебудуванні.

ФК. Фанера типу ФК є найбільш затребуваним і поширеним матеріалом. Даний матеріал отримують шляхом склеювання листів шпону спеціальним карбамідним складом. Фанера має досить хорошими показниками по міцності і зносостійкості, а також середньої вологостійкість. Завдяки доступній ціні, фанера використовується в будівництві для обшивки стін, підлоги всередині дерев'яних будинків. В даний час, із зростанням популярності каркасних будинків, таку фанеру часто використовують для їх обшивки. Даний матеріал є екологічно чистим, не виділяє шкідливих речовин, тому підходить для дитячих садків та інших установ.

ФСФ. Фанера має підвищений ступінь вологостійкості, завдяки що входять до складу фенолформальдегідних клеїв. Однак, така фанера володіє недоліком у вигляді токсичності. Фенолформальдегідних клей містить шкідливі речовини, які здатні завдати шкоди фізичному здоров'ю людей і тварин. Даний тип фанери не рекомендується застосовувати для внутрішньої обшивки житлових приміщень. Найбільш поширений вид використання фанери ФСФ - обшивка фургонів.

ФОФ. Фанера ФОФ має привабливий зовнішній вигляд. Це ламінована фанера з обробкою під пластик на одному боці аркуша. Таку фанеру найбільш часто можна зустріти в меблевій промисловості.

Решта типів фанери можна застосовувати для обшивки внутрішніх стін житлових і підсобних приміщень (наприклад, гаража) в якості чорновий або чистової обробки під фарбування.

Залежно від типу використовуваного сировини фанера буває березова, хвойна і комбінована (містить березовий і хвойну деревину). Найбільш міцна і довговічна саме березова фанера. Таким чином, вибираючи фанеру для обшивальних робіт, фахівці рекомендують матеріал на основі березового шпону.

Похожие страницы: