Виробництво і використання білої силікатної цегли

Силікатні цеглу на ринку мають не так багато кольорів, але вони представлені в найбільш затребуваних варіантах. Крім стандартного рудого, великою популярністю користується і білий відтінок. Він випускається в двох основних варіантах - стандартному і півтора разу.

Хотите приятный эротический массаж, Салон предоставляет услуги по самой лучшей цене.

Купити силікатна біла цегла можна або для облицювання, або для спеціального призначення. У кожного типу цегли своя сфера застосування. Перший набувають для роботи з фасадами, а за допомогою другого зводять перекриття або інші необхідні елементи.

Стіни з силікатної цегли на важкому розчині по конструкції вогнестійкі, більш теплопровідність і мають більший об'ємний вага (1 800 - 1 900 кг / ж3); у них менша опірність хімічних впливів і вологостійкість.

Силікатна цегла в порівнянні зі звичайним має більш правильну форму і рівну поверхню; це полегшує процес кладки, підвищує її якість, а світлий тон покращує зовнішній вигляд.

Застосування легкого розчину в цегляних стінах особливо з розширеними вертикальними швами дозволяє зменшувати товщину стін приблизно на 1/2 цегли; проте легкі розчини недостатньо вологостійкі, тому для вологих приміщень і в місцевостях з підвищеною вологістю повітря такі стіни застосовувати не слід.

Основні характеристики силікатної цегли

Розмір силікатної цегли

Цегла має форму прямокутного паралелепіпеда розміром 250х120х65 мм з відхиленнями: по довжині +3 мм, по ширині і товщині +2 мм. Ці відхилення менше допустимих дляобикновенного непрессованние глиняної цегли, так як силікатна цегла пресується і менше змінюється в обсязі після формування, ніж глиняна цегла під час сушіння і випалу.

Силікатна цегла марка

За ГОСТ силікатна цегла в залежності від межі міцності при стисненні розділяється на чотири марки: 150, 125, 100 і 75, але практично його міцність може бути і вище. Кожній марці цегли відповідає також певна межа міцності при вигині

Силікатна цегла повинен відповідати ще наступним вимогам:

поверхню його повинна бути однотонною, без включень непромешанних грудок піску, вапна і глини і без органічних включень;

об'ємна вага силікатної цегли 1800-1900 кг / м3, т. е. трохи вище об'ємної ваги звичайної глиняної цегли; можна виготовляти і полегшений силікатна цегла з об'ємною вагою близько 1500 кг / м3 (таким же, як і у глиняного

пористого цегли); зменшення об'ємної ваги досягається за рахунок заміни частини кварцового піску шлаковим піском або золою;

водопоглинання має бути не більше 16% від ваги сухого цегли;

цегла в насиченому водою стані повинен витримувати 15 циклів заморожування і відтавання без пошкоджень;

зниження міцності при цьому не повинно перевищувати 40%.

На міцність і морозостійкість випробовується цегла, що пролежав на повітрі після виходу з автоклава не менше 2 тижнів; за цей час цегла ще більше твердне.

Коефіцієнт теплопровідності

Коефіцієнт теплопровідності кладки із силікатної цегли Х = 0,75, т. Е. Незначно більше, ніж у кладки із звичайної глиняної цегли. Тому товщина стін із силікатної цегли така ж, як і стін з керамічної цегли.

Силікатна цегла з пустотами

Крім суцільної цегли, виготовляють силікатна цегла з порожнечами, замкнутими з одного боку. Ця цегла легше звичайного на 25%, що особливо вигідно для стін верхніх поверхів, де допустима менша міцність цегли.

Можливий також випуск силікатних дірчастих цегли і блоків (починаючи від розміру 250х120х140 мм і до великих блоків).

Силікатна цегла, як і звичайний глиняний, застосовують для несучих стін і стовпів в житлових, громадських і промислових будівлях.

Силікатна цегла не можна застосовувати:

для фундаментів і цоколів будівель через недостатню його водостійкості і морозостійкості. Крім того, в фундаменті не використовуються теплозахисні властивості цегли. Якщо на фундамент будуть діяти води, що містять агресивну вуглекислоту, то силікатна цегла руйнується, так як вуглекислота переводить утворився в зовнішньому шарі цегли вуглекислий кальцій в розчинний бікарбонат.

Не дозволяється застосовувати силікатна цегла для кладки печей і труб. Хоча він вогнестійкий при короткочасній дії високої температури, але при тривалій дії температури вище 500 "в ньому відбувається дегідратація Са (ОН) 2. Крім того, відомо, що вище 600 ° сильно розширюється кварц, а починаючи з 900 ° розкладається СаСО3.

Силікатна і глиняний цеглини мають однакові розміри, приблизно однакові міцність, вага і теплопровідність, тому і області застосування їх в основному однакові.

Перевага, силікатної цегли

- в тому, що на його виробництво потрібно менше палива; в глиняному цеглі обжигается вся маса; в силикатном ж цеглі обпаленим продуктом є тільки вапно (5-8% від загальної ваги). Хоча паливо витрачається ще й на пропарювання цегли, але загальна витрата палива (близько 150 кг умовного палива на тисячу цеглин) значно менше, ніж при виробництві керамічної цегли з штучної сушінням (приблизно 250 кг). Крім того, виробництво силікатної цегли повністю механізовано. Ця цегла дешевше звичайного глиняного на 15-40%.

Виробництво і види цегли

Для створення силікатної цегли використовуються стандартні складові, такі як пісок, вапно і вода, але застосовуються і різноманітні добавки, покликані підвищити ряд властивостей готового матеріалу. Один з головних елементів обробки - використання автоклава, який створює водяну пару температурою близько двохсот градусів.

Класифікація матеріалу:

Стандартний розмір готового цегли - 250х120х65 мм, але допустимо і виготовлення нестандартних. Все залежить від того, яка кладка буде використовуватися.

Як і практично всі варіанти цегли, силікатний може бути порожнистим, тобто з виїмками на широкій межі, або повнотілою, який важить набагато більше, так як створюється шляхом монолітної заливки.

Зазвичай перевага надається порожнистим варіантами, серед яких виділяються двупустотние і трехпустотние.

Матеріал також поділяють на рядовий і лицьової. Перший набувають для створення стін. У таких цегли цілком можуть бути тріщини або відколи, але поверхню згодом буде перекрита якимись іншими елементами. Особовий тип також називають облицювальною. Подібні матеріали повинні мати ідеальну поверхню.

Використання білої силікатної цегли

Застосування білої силікатної цегли досить широко. Універсальний відтінок робить матеріал незамінним при зведенні стін і перегородок. Білий цегла не можна застосовувати в тих випадках, коли заборона обумовлена особливостями характеристик.

На блоки не повинна впливати надмірна волога і спека.

З силікатної цеглини не зводять колодязі, підвали, фундаменти та інші елементи, де є ризик контакту з водою.

Печі, каміни, димоходи, лазні - все це пов'язано з високими температурами, тому силікатна цегла для будівництва не підійде.

Незважаючи на обмеження у використанні, при правильному підході матеріал відмінно послужить як при зведенні будинків на півночі, так і на півдні. Це пов'язано з його показниками міцності і стійкості до ряду негативних факторів. Силікатної цегли білого кольору, як і будь-якого іншого, потрібен захист від вологи, зате він легко здатний змагатися з гіпсовими блоками, справляючись з навантаженням від даху або додаткових поверхів.

Цікавий факт - міцність матеріалу в умовах впливу морозу лише зростає, як і його стійкість до холоду. Це пов'язано з тим, що в такі періоди в цеглі відбувається коксування. Таким чином, незважаючи на недоліки, білі блоки активно використовуються при будівництві.

Похожие страницы: