Вибираємо перила для сходів

Будь-які сходи немислима без перил. Чим вони міцніше і стійкіше, тим безпечніше буде підніматися по сходинках. Це повинен враховувати кожен, хто зважиться зробити перила власними силами. Сучасний будівельний ринок пропонує досить багатий асортимент якісних матеріалів, розробок, інноваційних технологій, завдяки яким можна досягти високих характеристик міцності.

У нас Вы можете заказать Перила из нержавеющей стали любой сложности.

Поручнями є конструкція з поручнів і балясин (опорних стійок), що йде по краю балкона або сходового майданчика. Виготовляють перила з дерева, металу (нержавіючої сталі, кованого заліза), скла, бетону, пластику та інших матеріалів. Найпоширеніший матеріал, звичайно, дерево.

Дерев'яні перила
Перила з дерева додають в інтер'єр особливий затишок і теплоту. Роблять їх з різних порід деревини: сосни, липи, дуба, модрини, берези, клена. Чим твердіше вибирають породу, тим тонше виходять деталі. Конструкція при цьому хоч і виглядає легкою, але при цьому вона досить надійна.

Вибираючи деревину для огорож, звертають увагу на те, наскільки якісно оброблена її поверхня. Перед тим, як змонтувати деталі, їх гарненько шліфують, оскільки нанесений згодом лак не приховає шорсткостей. Щоб заощадити свої сили і час, елементи замовляють в столярній майстерні або купують в спеціальних магазинах.

До речі, дерев'яні огорожі для сходів найбільш легкі у виготовленні. Вони бувають вертикальними, похилими, з круглим, квадратним і прямокутним перетином.

Поручні, за які тримаються при підйомі або спуску по сходах, виконують з бруса. Його обробляють по своєму смаку. Балясини, на які кріпляться поручні, бувають двох видів - опорні і проміжні. Кількість останніх відповідає числу сходинок. Опорні балясини розміщують вгорі і внизу сходового маршу.

Для монтажу перил потрібні ножівка, стамеска, викрутка, молоток, схил, долото, кутник і інші інструменти. Установку починають, тільки якщо готові сходові майданчики.

Закінчуючи монтаж перил з дерева, все наявні зазори, капелюшки цвяхів і саморізів зашпаклевивают, зашкурівают, очищають від тирси і пилу і до початку фарбування все поверхні протирають вологою ганчіркою і просушують. Колір лаку повинен підкреслювати фактуру деревини, тому рекомендується застосовувати різну тонування до різних видів деревини, а саме чим темніше порода дерева, тим темніше варто вибирати покриття. Світлих порід підійдуть прозорі лаки.


Металеві перила
Поручні з металу надійніше і довговічніше, ніж з дерева. Витончено виконані, вони будуть радувати око не один десяток років. Їх добре ставити на вулицях і в приміщеннях з високою вологістю. Перила виготовляють з металу різних профілів: зі сталевої арматури і труби, смуг, листів різноманітної форми.

Нержавійка - найкрасивіший, практичний і стійкий до корозії, але при цьому найдорожчий матеріал. Інші види хоч і коштують дешевше, але менш стійкі до атмосферних впливів і потребують періодичного оновлення покриття. Поручні з нержавіючої сталі не вимагають практично ніякого догляду.

Установка металевої огорожі - справа досить трудомістка. Цю операцію легше виконувати з помічником. Готові деталі збирають за принципом конструктора. Скріплюються металеві перила зварюванням, при цьому краще використовувати електродугове зварювання. Перед фарбуванням шви гарненько затирають, шліфують, знежирюють і покривають антикорозійними засобами.

Ковані перила за своєю красою, ажурності і витонченості нітрохи не поступаються своїм побратимам з інших матеріалів. Виконати їх в домашніх умовах під силу тільки майстру, який має уявлення про куванні. А ось зібрати вже готові деталі зможуть багато. Головне, при встановленні телевізора своїми руками дотримуватися інструкції по закріпленню стійок, прикладені виробниками.

Висновок
Підбираючи сходові поручні, не забудьте звернути увагу на те, як вони впишуться в навколишнє оточення. Іноді на перший погляд невідповідні матеріали в результаті відмінно поєднуються разом, і навпаки. Якщо ви не впевнені в результаті, то зверніться до професійного дизайнера. Незважаючи на те, що його послуги не безкоштовні, після закінчення робіт вам точно не доведеться витрачати сили і кошти на переробку.

Похожие страницы: