Апартаменти або квартира?

Безперервний повсюдний технічний прогрес нинішнього століття, поява в сфері світової науки і техніки все нових технологій зумовлюють необхідність постійного розвитку соціальної інфраструктури суспільства, в тому числі, і ринку нерухомості, який зможе повністю задовольнити потребу населення в наявності житла.

Экономьте свои деньги вместе с нами, на http://semycvit.com/index.php?route=product/search вы можете выбрать квартиру с уютной планировкой.

В даний час в сфері нерухомості двома ключовими об'єктами, на які спрямована основна увага, як забудовників, так і потенційних покупців, є квартири і апартаменти. Ці житлові об'єкти мають між собою як схожі риси, так і безліч принципових відмінностей. Наявність їх пояснюється, в тому числі, і різницею цілей, з якими вони купуються.

Фактори відмінності апартаментів від квартир багато в чому розрізняються залежно від того, яку країну розглядати, - наприклад, Росію або одну з європейських.

У загальному розумінні апартаменти відрізняються від квартир своїм житловим "статусом" - вони являють собою свого роду тимчасове житло, що володіє стандартним набором зручностей, комунікацій. Цей вид житла найчастіше забезпечує для своїх мешканців стандартний рівень комфорту, будучи чимось на зразок номера в готелі, але, не володіючи повним асортиментом необхідних для повноцінного проживання якостей і характеристик, і надаючи їм самий мінімальний перелік правових гарантій і пільг, якими володіють власники квартир.

Змалювавши приблизну, загальну картину відмінності апартаментів від квартир, розглянемо критерії різниці між ними більш детально, почавши з ринку нерухомості Росії :

1. Юридичний статус і можливість прописки.

З точки зору правових норм юридично повноцінним житлом апартаменти не є. Прописка і реєстрація за місцем проживання проживають в них громадян неможлива навіть при наявності документації, яка підтверджує їх право власності на неї. Існує лише можливість тимчасової прописки власника апартаментів, але тільки в тому випадку, якщо вони знаходяться в будівлі, яка є апарт-готелем або готелем.

2. Рівень розвитку соціальної інфраструктури.

Ця відмінність стосується зведення поблизу апарт-готелів і комплексів різних соціальних об'єктів, що забезпечують комфортне, повноцінне і максимально комфортне проживання мешканців апартаментів в районі. До таких об'єктів належать переважно дитячі освітні та дошкільні виховні заклади, лікарні та інше. На компанії, що займаються будівництвом апарт-готелів, не поширюються зобов'язання щодо забезпечення власників апартаментів соціальною інфраструктурою такого роду в даному житловому районі. Іншими словами, існує ризик придбати апартаменти в поки необжитому районі, який може так і залишитися спальним, хоч забудовники і можуть давати обіцянки якнайшвидшого і всебічного розвитку інфраструктури в цьому місці.

3. Вартість житла.

Істотним і досить вагомим гідністю апартаментів є більш низька їх вартість у порівнянні з квартирами, що пояснюється відсутністю зобов'язань у забудовника з розвитку і розширення соціальної інфраструктури в районі, де зводиться Апарт-готель. Однак в даний час державним законодавчим апаратом готуються відповідні правові нормативні вказівки, згідно з якими соціальні зобов'язання будуть поширюватися на компанії, що займаються забудовою і такого житла.

Але поки такі закони не прийняті, ціна за квадратний метр в апартаментах і квартирах дуже відрізняється - розмір різниці в їх вартості становить від 10 до 15% в залежності від рівня комфортабельності житла і, звичайно, міста і району, в якому воно розташоване.

4. Розмір квартплати.

Виходячи з цього критерію, покупка квартири виявиться більш вигідним заходом, ніж придбання апартаментів. Розмір оплати житлово-комунальних послуг в останніх значно вище, ніж при проживанні в квартирі через податок на додану вартість. Стандартна різниця становить 18%, проте якщо розглядати окремі тарифи на оплату житлових комунікацій в апартаментах, то різниця в розмірі оплати в порівнянні з квартирами виявиться ще вище, - це стосується оплати холодної і гарячої води, каналізації, опалення та інших комунальних послуг.

Ситуація ускладнюється ще більше в тих випадках, коли житлові комунікації апарт-готелів з'єднані з міськими мережами посередницькими організаціями, які, в свою чергу, накручують додатковий відсоток за власні послуги.

5. Відсутність пільг і субсидій на оплату комунальних послуг.

Власники апартаментів не мають права користуватися субсидіями або пільгами на оплату житлових комунікацій, якщо розмір їх щомісячного доходу нижче встановленої норми. Але, завдяки нижчій вартості такого житла в порівнянні з квартирами, ця цінова різниця щодо врівноважується.

6. Очікуваний підйом розміру податкової вартості на житлоплощу апартаментів.

Законодавчі органи РФ в недалекому майбутньому обіцяють підняти розмір податкової ставки на нежитлову нерухомість на 0,5%. Відносно квартир він становить 0,1%.

7. Ситуація із загальним майном апарт-готелю.

Відповідно до Житлового кодексу РФ власники квартир в багатоповерхових будинках несуть спільну і рівну пайову відповідальність за технічні приміщення, розташовані в них. Власники апартаментів в цьому документі не згадані.

Існує велика частка ймовірності, що забудовник апарт-готелю, скориставшись власним "монопольним" положенням, нав'яже послуги подібного роду своїм мешканцям, а це, найчастіше, загрожує надмірним накручуванням тарифів на оплату комунальних послуг.

8. Неможливість створення товариства власників житла.

В силу того, що апартаменти не мають правового статусу житлового приміщення, їх власники не мають можливості створити ТСЖ для спільного вирішення виникаючих загальних житлових проблем. Однак можливе створення будь-яких інших форм партнерства з подібною метою.

9. Можливість вільного перепланування житла.

Власники апартаментів мають право переплановувати своє житло без отримання спеціального дозволу на це, що неможливо при проживанні в квартирі. Єдина умова, необхідне для дотримання в даному випадку, - гарантія того, що внесені зміни не завдадуть шкоди конструкції приміщення і не поставлять під загрозу безпеку проживають в апарт-готелі мешканців.

Описавши відмінності апартаментів від квартир в Росії, можна перейти до Європі. Тут багато критерії відмінності схожі з російськими - наприклад, більш високий розмір оплати комунальних послуг в порівнянні з квартирами.

Якщо говорити про конкретні країни, то в Іспанії апартаменти відрізняються від квартир, головним чином, наявністю огородженій території з загальними для мешканців дрібними об'єктами соціальної інфраструктури.

У такій країні, як Болгарія, апартаментами називається квартира, що складається, як мінімум, з двох кімнат, а також компактно вміщає в собі меблі і вбудовану в стіни побутову техніку, що є абсолютно необов'язковим і нехарактерним для аналогічного житла в Росії. Крім того, в апарт-готелях цієї країни їх мешканцям надається асортимент додаткових послуг - охоронні послуги, безкоштовна парковка, фітнес- і спа-салони, майданчики для дітей та інше. Всі ці чинники обумовлюють тут вищий рівень вартості апартаментів в порівнянні з квартирами.

Похожие страницы: