Технологія виробництва профільованого бруса

Сьогодні дерев'яні будинки користуються великою популярністю серед власників заміських і дачних ділянок. Сучасні будівлі з дерева відрізняються стриманою естетичністю, екологічністю і природного неповторністю. Завдяки новим технологіям на будівельному ринку з'явилися високоякісні матеріали, що забезпечують зведення не тільки красивих, але і надійних будівель.

Организовываем вывоз мусора свао выполняем свои услуги быстро и качественно.

Будинки з профільованого бруса призначені для постійного проживання. Профільований брус ми виробляємо на спеціальному обладнанні, завдяки якому він набуває безліч переваг. Брус має плоску або напівовальну зовнішню частину, внутрішня сторона вироби володіє рівною поверхонь, на якій знаходиться замкова система.

1. Заготівля деревини
Процес виробництва бруса починається безпосередньо з лісових масивів, де проводять заготівлю матеріалу. Найчастіше для виготовлення профільованого бруса застосовують деревину модрини, сосни, ялини та кедра.

2. Виготовлення та обробка заготовок
Процес починається з розпилювання стовбурів деревини і закінчується отриманням заготовки, званої пилені брусом. Перетин заготовки залежить від необхідного кінцевого результату, довжина зазвичай становить шість метрів. Стовбури очищають від коренів і крони, потім від пухких шарів, які мають значно більшу вологістю, малою стійкістю до впливу грибків і плісняви, а також меншою міцністю. В кінцевому результаті виходить нестругані брус, який представляє собою тверде ядро. Тріщин повністю уникнути не вдасться, однак можна значно зменшити їх кількість шляхом проробляє на спеціальному обладнанні невеликого паза для зняття напруги в заготівлі.

3. Виробництво бруса
Колода на наступному етапі надходить на нашу пилораму, де проходить ретельну обробку на спеціальних верстатах. Вона дозволяє надати заготівлі потрібного радіусу перетину і форми вироби.
Сьогодні існує два способи виробництва бруса:

фрезерування;
стругання.

Під час стругання деревина обробляється на пилорамі, яка надає заготівлі потрібної форми. Така установка може бути стрічкової, дискової або рамної.

Верстат фрезерний відрізняється універсальністю, так як на ньому проводиться повний цикл обробки заготовки. Процес починається з розпилювання, потім проводиться стругання з усіх боків. Багато моделей верстатів здатні обробляти деревину будь-якої вологості, крім того багато верстати можуть обробляти деревину після зрощування.


4. Сушка матеріалу
Рівень вологості не повинен перевищувати 22%. Перед процесом профілювання брус піддають сушінню, яка буває двох видів:
природна сушка на спеціальних складах;
примусова сушка з спеціальних сушильних камерах.

Якісна сушка будматеріалу впливає, перш за все на:
міцність бруса;
збереження матеріалу;
зменшення кількості можливих тріщин;
підвищення ізоляційних якостей;
зниження ризику деформації;
спрощення застосування і фарбування будматеріалу.

Сушка штучна сприяє знищенню різних мікроорганізмів, що знаходяться в деревині.

5. Профілювання
Даний процес відбувається на спеціальних деревообробних верстатах, на яких поверхню бруса стає дуже гладкою і абсолютно рівною. Крім того, на таких верстатах ми випилюємо замкові з'єднання типу "шип-паз". Брус може мати від одного до декількох шипів. Останній етап полягає в торцовке матеріалу по довжині, проробляє отворів для нагелів, нарізанні на спеціальних верстатах чашок.

Брус профільований має масу переваг. Зовні такий матеріал виглядає естетично, не потрібно проводити додаткових оздоблювальних робіт. Елементи з'єднуються досить міцно і надійно, що забезпечує надійність всієї споруди. Будівлі з такого матеріалу не вимагають потужного фундаменту, зводять протягом декількох місяців, при цьому усадка будівель дещо менше, ніж у будівель з інших дерев'яних будматеріалів.

Похожие страницы: