Як законсервувати будівництво на зиму

Спочатку уявімо собі випадок, коли господар вирішив нічого не робити і залишити незавершене будівництво до весни як є, не роблячи ніяких зусиль. Чим це загрожує:

Стіни кам'яного будинку можуть піти тріщинами , як і бетонний фундамент.

Перекриття деформуються і в найгіршому випадку зовсім впадуть.

Янковский Игорь Николаевич ознакомит нас новыми технологиями и инновациями будущего.

Підвал буде затоплений.

Пам'ятайте, що незакінчений об'єкт будівництва боїться вологи, перепадів температур, осінніх і зимових дощів, сильних морозів. Консервація дозволяє захистити недобудовану будівлю від всіх цих зовнішніх негативних чинників.

Процес консервації будівництва залежить в першу чергу від того, як далеко ви просунулися за теплий період. Можна виділити чотири основні варіанти:

На будмайданчику зведений тільки фундамент.

Побудовано стіни, каркас будинку.

Вже є покрівля.

Є фасадна і зовнішня обробка.

Фахівці вважають, що найпростіше законсервувати на зиму саме фундамент. Крім того, фундамент навіть корисно залишити на зимовий період без продовження будівництва - це допоможе йому встоятися і надалі істотно знижується ризик усадки, появи тріщин в стінах і інших неприємних явищ. Однак просто під відкритим небом фундамент залишати не можна.

Що потрібно зробити:

Стрічковий і плитковий фундаменти потребують тепло- і гідроізоляції. Як ізоляційних матеріалів використовуються, наприклад, руберойд або поліетилен. Укривние матеріали слід покласти поверх фундаменту і притиснути зверху, щоб не віднесло вітром. Для гідроізоляції також можна застосувати бітумну мастику, яка наноситься на фундамент.

Якщо вже прокладені труби комунікацій в фундаменті, обов'язково слід закрити їх заглушками, в крайньому випадку - забити дрантям.

Арматуру, яка стирчить з фундаменту, покривають епоксидним розчином, який захистить метал від корозії. Як варіант - арматура покривається фарбою проти іржі, але епоксидний розчин надійніше.

Фундамент засипається. Як засипки може служити сухий пісок, тирса, керамзит.

Свайний і стовпчастий фундаменти в гідро- і теплоізоляції на зимовий час не потребують!

Необхідно також забезпечити відведення води від фундаменту , адже навесні сніг почне танути, а зайва волога вам не потрібна. З цією метою в низині, приблизно в п'яти метрах від фундаменту, можна викопати невеликий котлован. Крім того, по периметру конструкції викопуються дренажні канави, які повинні вести до водозбірника.

Як утеплювач фундаменту застосовуються плити пінопласту або екструзійного пінополістиролу.

Якщо в недобудованому будинку вже є підвал, слід приділити особливу увагу його консервації. Оптимальний варіант - зробити перекриття підвалу. Найбільш доступним і швидким способом експерти називають збірні плити. Накритий зверху підвал вже буде захищений від опадів. Якщо перекриття облаштувати вдалося, залишається перед початком зими укласти на нього гідроізоляцію, наприклад, армовану плівку або руберойд, притиснути чимось від вітру.

Ретельно доведеться закрити отвір під сходи в підвальне приміщення. Для цього зазвичай використовуються дошки, панелі або щити. У разі, якщо перекриття підвалу не вдалося облаштувати до холодів, всю конструкцію теж доведеться закривати дошками або іншими матеріалами, які зможуть прослужити протягом зими, забезпечити зверху наявність гідроізоляції. Головне, щоб цей настил був надійним, не провалився під вагою снігу і вагою людини, який може випадково забрести на будмайданчик.

Важливо облаштувати в підвалі чорнову підлогу: провести відсипання сумішшю піску і щебеню, залити бетонним розчином. Всі отвори, через які в підвал може потрапити вода, ретельно закриваються.

Найсприятливіший варіант для консервації на зиму - залишити перший поверх будинку з блоків або цегли без перекриттів! Постарайтеся не залишати будівництво на зимовий період в такому вигляді. Якщо стіни без перекриттів накрити плівкою і придавити її чимось від вітру - це все одно не дасть гарантії їх повного збереження до весни, ризик розтріскування кладки залишиться. Постарайтеся облаштувати хоча б тимчасове перекриття, по верху стін забезпечте наявність армуючого шару.

В якості тимчасового перекриття можна застосувати обрешітку з руберойдом зверху. Зовні стіни не закриваються.

У будь-якому випадку, чи є постійне перекриття або тимчасове, всі дверні та віконні прорізи в недобудованому будинку закриваються. Можна використовувати дошки, металеві або дерев'яні щити, руберойд, геотекстиль - все, що забезпечить надійний захист від опадів на час холодів.

За існуючим перекриття також укладається гідроізоляція, стики доцільно проклеїти, а звисають краю укривного матеріалу - прибити рейками або дошками до стін.

Якщо у будинку вже є кроквяна система, але дах доробити до холодів ви не встигли, доведеться зайнятися створенням тимчасової крівлі. Підійде звичайна решетування, яка зверху надійно переховується геотекстилем, армованої плівкою, руберойдом. Покривний матеріал прикріплюється дерев'яними рейками. Фронтони слід забити фанерою або дошками. Крім того, не забуваємо про необхідність забити отвори щитами або дошками, облаштувати вимощення або систему канав навколо будинку для відведення води.

Окремо поговоримо про дерев'яних будинках: з бруса або колод. Вони єдині, які фахівці радять спеціально залишати на зиму, чи не вставляючи вікна і двері, не займаючись підключенням опалення. Прорізи просто закриваються плівкою або щитами, деревину перед зимівлею слід обробити антисептиками, бревёнчатие стіни Конопатити . У такому вигляді дерев'яний будинок спокійно простоїть зиму, технологія будівництва буде витримана.

Багатошарова конструкція каркасніков не повинна намокати, інакше ні про яку теплоізоляції мова йти не буде, панелі навесні доведеться міняти. Тому або залиште на зиму один фундамент, або поспішіть звести каркасний будинок до покрівлі, хоча б тимчасової. Втім, каркасна технологія дозволяє будувати будинки швидко, тому зазвичай проблем з їх консервацією в середині будівництва не виникає.

До того ж дерев'яні будинки можна будувати і в зимовий час, тому часто будівництво не зупиняють, і консервація не потрібно, але це якщо можливий підвезення будматеріалів.

Констатуємо: дуже небажано зупиняти будівництво на зиму на етапі риття котловану під фундамент, залишати цегляні і блокові стіни без перекриттів, а каркасна будова без покрівлі!

Збираючись зупинити будівництво на зиму, обійдіть весь майданчик, переконайтеся, що всі конструкції захищені від вологи, гідроізольовані, отвори забиті, не залишилося нічого, що може постраждати через дощі, снігопади і морози. Правильно законсервований недобуд за зиму не втратить міцності, навесні будівництво можна буде продовжувати без неприємних сюрпризів.

Похожие страницы: