Правила розводки електропроводки в квартирі

Будь-яке будівельне захід регламентується відповідною документацією, затвердженою державою. Це стосується і величезного різноманіття матеріалів, використовуваних в тому чи іншому випадку. На сьогоднішній день в якості нормативних документів виступають ГОСТ і СНиП. У свою чергу, будь-яка робота, що стосується електрики, підпорядковується Правилам улаштування електроустановок (ПУЕ).

Якісні послуги електромонтажу надають працівники нашої компанії.

Перед початком роботи з електромережею необхідно досконально вивчити всі пункти, зазначені в ПУЕ. Окрему увагу рекомендується приділити параграфу, який описує особливості монтажу та підбору електрообладнання. Розглянемо основні правила з проведення електромонтажу в квартирі.

Всі важливі елементи електричного обладнання повинні розташовуватися на увазі. До них необхідно забезпечити швидкий і зручний доступ. При монтажі вимикачів рекомендується враховувати висоту їх розміщення (від підлоги). Відповідно до норм цей показник повинен бути в межах від 50 до 150 см. Розташування вимикачів підбирається таким чином, щоб відкриті двері не доставляли незручності при їх використанні. Підведення проводки до вимикачів здійснюється зверху вниз.

Мінімальна рекомендована висота розташування розеток становить 50 см, а максимальна - 80 см. Це правило захищає електроприлади від води у разі затоплення квартири. Розетки необхідно розташовувати в точках, які знаходяться на достатньому видаленні (не менше 50 см) від газових плит. Така ж дистанція повинна бути до батарей опалення, труб та інших предметів, оснащених заземленням. Підведення електропроводки до розеток проводиться знизу вгору. Ці правила в обов'язковому порядку повинні враховуватися при складанні плану електрики.

Однак такий спосіб не підходить для визначення числа розеток на кухні. Для даного приміщення їх кількість призначається індивідуально і залежить від числа побутової електротехніки. Що стосується туалету, то установка розеток у ньому заборонена. У ванній кімнаті дозволяється встановлювати ці вироби, однак для них необхідний індивідуальний трансформатор.

При прокладанні проводів в квартирі потрібно знати, що ця операція може проводитися прихованим або відкритим методом. У першому випадку кабель розміщується в штробі всередині стіни, а в другому - зовні. Сама прокладка проводиться строго по вертикалі або горизонталі, а її місце має бути зафіксовано на загальному плані.

При облаштуванні проводки потрібно дотримуватися дистанції від трубопроводів і перекриттів. Для ліній, прокладених в горизонтальній площині, рекомендована відстань до стелі становить 10 см. Для них же дистанція до карниза або балки перекриття повинна бути не менше 15 см. Крім цього, горизонтальні лінії потрібно встановлювати на певній відстані від статі (не менше 15 см) .

Для ліній, які монтуються по вертикалі, також існують певні правила. Наприклад, дистанція від дверного або віконного отвору повинна бути не менше 10 см. А також вертикальні дроти необхідно встановлювати на відстані 40 см від газових комунікацій.

Дуже важливо, виконуючи проводку електрики, стежити, щоб кабелі не стикалися з металевими елементами в стінах або зовні. У разі необхідності монтажу декількох паралельних (по відношенню один до одного) проводів між ними потрібно дотримуватися дистанції 3 мм. Такі кабелі можуть і стикатися, однак для цього їх розміщують в спеціальній захисній трубці - гофре .

При розведенні проводів в щитку місця їх з'єднань ретельно ізолюються. Важливо запам'ятати, що стиковка мідних і алюмінієвих кабелів забороняється. Для організації з'єднань прийнято використовувати болти. Цей спосіб застосовується для заземлення та нульових проводів.

Похожие страницы: