Очищення покрівлі від моху і цвілі: рекомендації і засоби

Розповідаємо, чим небезпечне поява моху, цвілі і лишайників на даху і як йому запобігти.

Большой выбор крановой техники представлено на сайте http://kran-lift.com/, гарантируется качество и надежность.

Насправді очищення покрівлі від моху-лишайника і водоростей - це не просто турбота про зовнішній вигляд фасаду будинку. Рослинність утримує вологу, яка підсилює негативний вплив негативних температур і циклічних переходів через нуль на матеріал покрівлі. Крім того, вона збільшує зазор між окремими елементами даху і створює середовище для проживання жуків, мурах та інших комах. Давайте розбиратися, як уникнути цього.

Види шкідливих рослин

Мохи - це дрібні рослини, довжина яких лише зрідка перевищує 50 мм. Вони утворюють щільні скупчення в затінених місцях, нерідко в безпосередній близькості від води, хоча можуть зустрічатися і на відносно відкритих, сухих ділянках.

Цвіль являє собою різні гриби, які створюють великі колонії в теплих вологих місцях на поживних середовищах. Розвиваючись на поверхні будівельних і оздоблювальних матеріалів, цвілеві гриби активно беруть участь в процесах біокоррозіі і біодеградації, що може привести до їх фізичного руйнування.

Лишайники - це асоціації грибів і мікроскопічних зелених водоростей, які споживають мінеральні речовини з пилу або дощової води. Вони живуть на відкритих, незахищених поверхнях (в тому числі камені, бетон і навіть іржавіє метал), так як терпимі до екстремальних умов: високих і низьких температур від - 47 до 80 ° С, кислої і лужної середовищі, УФ-променів.

Причини появи моху і цвілі

Вони утворюються і ростуть на дахах з будь-яким видом покриття, що має шорстку або пористу структуру поверхні. Це може бути керамічна, композитна, цементно-піщана і бітумна черепиця, металочерепиця з покриттям з матового поліестеру, азбестоцементні листи, рулонні покрівельні матеріали . Згодом тут осідає пил і бруд, накопичується пташиний послід, залишки листя і хвої від високих дерев, що ростуть поруч з будинком. Всі ці субстанції заповнюють поглиблення рельєфу, забиваються в порожнечі між гранулами захисної посипання на гнучкому бітумному покритті.

Процес створення сприятливого середовища для розвитку бактерій, грибків підтримують дощова вода і конденсат. Навіть клімат місцевості, близькість будинку до водойм і орієнтація даху по сторонах світу грають в цьому не останню роль. Не випадково мох, лишайник і цвіль найчастіше з'являються на північних і північно-західних схилах з меншим рівнем природного сонячного освітлення і нагрівання.

Додатковими сприятливими факторами для розвитку покрівельної «біології» може стати близькість будинку до лісу, болотистим територіям і берегів річок, озер і морів. Найбільш популярні місця скупчення біологічних утворень - ендова, різні стики і примикання.

Всього цього можна було б уникнути, якщо дотримуватися рекомендацій виробників покрівельних покриттів і чистити раз-два на рік дах заміського будинку. Але, як показує практика, регулярно роблять це одиниці. Більшість же починають шукати методи боротьби з мохом і лишайником, тільки помітивши перші сліди ураження покриття.

М'яка очищення покрівлі

вручну

Найдешевший, але найбільш трудомісткий метод очищення покрівлі - вручну, за допомогою води і щітки. Процес піде швидше, якщо використовувати міні-мийки. Струмінь води під тиском оперативно видалить мох і інші забруднення. При цьому рухатися слід в напрямку зверху-вниз (від коника до карниза), а не навпаки, щоб струмінь води не потрапила під елементи покрівельного покриття. Жорстка покрівля без втрат переносить механічну чистку. Гнучка черепиця вимагає більш делікатного підходу для збереження шару базальтового посипання.

За допомогою спеціальних засобів

Від важкої механічної роботи позбавлять спеціальні засоби для видалення моху, лишайників і водоростей. Причому для їх застосування варто вибрати сухий, але не сонячний день. Склад рясно наносять на оброблювану поверхню губкою, пензлем або пульверизатором. Після чого хімікати починають впливати на небажану рослинність. Схема подальших дій залежить від конкретного засобу. Виробники одних рекомендують змити залишки відмерлих рослин, інші перекладають цей обов'язок на природні опади.

Профілактичні роботи

У випадку зі мохом і лишайником як превентивний захід можна розглядати регулярне очищення даху від сміття, пилу, застоїв вологи, листя та іншої органіки. Але ці заходи найкраще посилити попередньою обробкою даху складами біологічного захисту.

Так, багато виробників пропонують спеціальні антисептики для покрівлі: наприклад, у «Техноніколь» це кошти Kerabit і Neomid. До їх складу входять речовини, які запобігають появі і зростання всіх видів покрівельної «біології»: моху, цвілі, лишайників, грибка, водоростей. При цьому антисептики не є токсичними для людей і тварин.

Як працювати з антисептиками

Будьте уважні: перед роботою обов'язково перевірте антисептик на невеликій ділянці. Справа в тому, що в деяких випадках склад може вплинути на колір.

Концентрат розводиться 1:10 (1 частина концентрату на 10 частин води). Одного літра, як правило, вистачає на 30 кв. метрів.

Склад наносять валиком, розпилювачем або губкою на вже очищену поверхню. Причому і для очищення його теж можна використовувати.

Склад можна наносити на промерзлу покрівлю та обробляти поверхню, якщо точно відомо, що протягом найближчих 24 годин очікуються атмосферні опади.

Роботи ведуться зверху вниз - від коника до карнизного звису, бажано навесні або восени, якщо мова йде про профілактичні заходи.

Похожие страницы: