Клеєний брус

На момент написання даної статті клеєний брус вважався самим високотехнологічним будматеріалом з деревини. Відмінна якість, видатні характеристики, простота використання - все це позначилося на вартості бруса. Незважаючи на те, що використання клеєного бруса при будівництві будинку неможливо віднести до бюджетного рішенням, кількість забудовників, які зробили ставку саме на нього, з кожним роком зростає. У цій замітці ми поговоримо про те, чим же такий хороший клеєний брус, розповімо про технології його виробництва, проаналізуємо ціни станом на кінець 2013 року і спробуємо дати деякі рекомендації з вибору даного будматеріалу.

У нас Вы можете заказать ресторан на 20 человек, гарантируем качество и надежность.

Незважаючи на те, що більшість іменитих виробників тримають в секреті технології отримання клеєного бруса, основні етапи виготовлення всюди однакові - відмінність полягає лише в деталях.

Переважно при виготовленні клеєного бруса використовують деревину ялини і сосни - найбільш поширені і доступні породи, якість яких відповідає вимогам виробництва. З колод отримують обрізний брус, який розпилюють на дошки. Оскільки матеріал природної вологості не придатний для склеювання (до того ж він відрізняється великою усадкою), все дошки відправляються на сушку в спеціальні камери. М'які режими сушки дозволяють добитися рівномірної 8, 10 або 12% вологості дощок.

Кожна дошка проходить інспекцію. На даному етапі виявляються дефекти деревини, які тут же усувають. Щоб інтенсифікувати процес виготовлення клеєного бруса і зменшити кількість відходів, дошки зрощуються до певної довжини - найчастіше до 12 м. Готові ламелі відправляються на склейку.

Завдавши клей для клеєного бруса на поверхню ламелей, їх укладають в спеціальний прес. Отримані таким чином 12 м бруси відправляються на профілювання, нарізку чашок і маркування - відповідно до проекту майбутнього будинку.

Про параметри готового будматеріалу

Технології виготовлення клеєного бруса постійно розвиваються. Залежно від своїх можливостей і попиту, різні виробники пропонують будматеріал оригінальних розмірів і видів профілю. Нижче ми поговоримо про те, яку масу і які розміри може мати клеєний брус.

Вага клеєного бруса

З огляду на особливості технології виробництва клеєного бруса, в якій важливе місце відводиться сушінні сировини, його вага (маса) менше, ніж у бруса з масиву. Так, середня вага 1 куба клеєного бруса варіюється в межах від 430 до 480 кг, тоді як куб звичайного бруса природної вологості може «важити» близько 700 кг. В обох випадках використовується одна і та ж деревина однаковою щільності, різниця лише в тому, наскільки ретельно вона просушена. Висушування більш тонких ламелей виразно протікає ефективніше, ніж сушка товстих брусів. Звідси і будинки з клеєного бруса будуть легшими і менш вимогливими до фундаменту (знижуються витрати на закладку фундаменту).

Похожие страницы: