Класифікація електротехнічного обладнання

Під електротехнічним устаткуванням мається на увазі комплекс різних пристроїв, електричних приладів, вузлів, які призначаються для розвитку, передачі, розподілу та реорганізації електроенергії.

Купить электромонтажные товары Вы можете здесь на сайте интернет магазина "Самторг Электро".

Електротехнічне обладнання на даний момент використовується в усіх сферах життя, в тому числі в промисловості і в побуті, воно є частиною практично всіх сучасних інженерних систем. Все розмаїття електротехнічного обладнання підрозділяється на види відповідно до призначення, виконанням і його технічними характеристиками.

Існує два головних підтипу електротехнічного обладнання: низьковольтне і високовольтне. До першого типу відносяться контактори, вимикачі, розетки, запобіжники, автомати, УЗО, пускорегулююча апаратура. Основна їхня відмінність полягає в тому, що дані прилади працюють при напрузі мережі, що не перевищує тисячі вольт. До високовольтного електроустаткування відносяться ізолятори, реактори, трансформаторні підстанції, запобіжники та інше. Головним призначенням приладів цього підтипу є виконання завдань, заснованих на тестуванні і вимірі в сфері енергетичної промисловості, енергопостачанні об'єктів.

Крім цього електротехнічне обладнання можна класифікувати з підрозділом на наступні види. Модульне електротехнічне обладнання, ввідно-розподільний пристрій, що використовується для забезпечення захисту ліній електропередач від перевантажень і замикань. Головним завданням обладнання цього типу є приєднання внутрішніх електричних мереж до зовнішніх кабелів. У цю групу пристроїв входять реле, електричні лічильники, регулятори напруги.


Для передачі електрики на певні відстані призначаються дроти і електричний кабель, що складаються з однієї або декількох ізольованих металевих жив, покритих оболонкою для забезпечення захисту. Такий вид електротехнічного обладнання, як електроустановочні вироби, входять в комплект до інших приладів і проводів. До цієї групи слід віднести розетки, датчики руху, вимикачі.

Устаткування для блискавкозахисту представлено рядом приладів і пристроїв, що використовуються для заземлення. Їх також можна віднести до окремого класу електротехнічного устаткування. Кабельні траси - кабель-канали, кабельні лотки, кронштейни, використовувані для закріплення проводів і забезпечують безпеку їх функціонування з урахуванням всіх негативних факторів.

Похожие страницы: