Канатні стропи и строп 4ск

Канатні стропи - один з найбільш поширених видів вантажозахоплювальних пристроїв. Це пояснюється їх надійністю, простотою в обслуговуванні, а також демократичністю цін від виробників подібних пристроїв. Вони поєднують в собі високі експлуатаційні параметри, досить гнучкі, і визнані найбезпечнішими серед кранівників та стропальників. У чому ж їх таємниця?

Приобрести строп 4ск отличного качества вы можете на нашем сайте.

Конструкція і гост

Канатні стропи мають просту конструкцію: це сталевий канат, який на обох кінцях має петлі для надійного приєднання із суміжними деталями - ланками або крановими гаками. На кінці таких петель передбачаються сталеві коуши - округлі, трикутні або каплеподобние оправлення. Перетин коуша має форму жолоба. Зменшується фрикційний знос канатів, і більш рівномірно розподіляються навантаження, що діють на стропи. Коуші виробляють з низьковуглецевих конструкційних сталей типу Сталь 15 по ГОСТ 1050, і після штампування піддають цементації.

Конструктивно розрізняють ветвевой і петльові канатні стропи. У першому випадку стропи включають в себе кілька окремих гілок, які з'єднуються між собою ланками з конструкційної сталі і закінчуються гаком. Петльові стропи не оснащуються гаками, і призначені для фіксації вантажу, що піднімається шляхом його обв'язування по контуру. Такі ланки використовуються для подальшого навішування канатного стропа на гак мостового крана або кран-балки.

Сталевий канат стропа - найбільш відповідальна його частина, яка визначає експлуатаційну довговічність і вантажопідйомність пристосування. Для виготовлення канатів застосовується натянутий дріт з високовуглецевих сталей по ГОСТ 1050 марок від сталі 60 і вище. Залежно від вимагається великої вантажопідйомності, діаметр дроту приймається в межах 0,8 ... 2,0 мм. Власне канат виходить сплетінням декількох дротів щодо сердечника в одну або кілька пасом. Звивка - переважно подвійна, хрестоподібна. ГОСТ 25573 передбачає використання для цих цілей звичайної дроту, між шарами якої обов'язково нанесення спеціальної канатної мастила. Якщо канат виготовляється з оцинкованого дроту, то необхідності в такій мастилі немає.

Сердечник канатного стропа виконується з міцного пористого матеріалу - пеньки, який має здатність вбирати мастило і одночасно надає виробам достатню еластичність. Це дозволяє в неробочому стані легко укладати канатні стропи в бухти. Одночасно прядив'яний сердечник надає стропам необхідну стійкість, запобігаючи поперечну деформацію пасом від робочої навантаження, що розтягує. Набагато рідше, при необхідності постійної транспортування вогненебезпечних вантажів, в канатних стропах використовують сердечники з азбесту. Якщо температура вантажу перевищує 400oС, то сердечник виготовляється сталевим.

Універсальні канатні стропи УСК відносяться до пристроїв полегшеного типу, а тому не мають в своїй конструкції коушів чи інших огороджувальних канат жолобів. Замість них для строп типу УСК-2 передбачаються гвинтові затискачі або обтискні конусні втулки, які виготовляються з алюмінію. Вони не повинні мати гострих граней і кромок, про які може перетиратися канат. Навантаження на всі гілки повинна розподілятися рівномірно.

Одногілковий канатний строп може бути з коуша, або без нього. Обмежена вантажопідйомність таких пристроїв обумовлює їх використання переважно в ремонтних роботах.

Більш функціональні двогілковий виконання. Такі канатні стропи складаються з:

Двох свити канатів;

Затискних втулок;

коушів;

Крюків;

Трикутного сполучної ланки - незамкнутого, з пластиною або замкнутого.

Вибір типорозміру проводиться за двома параметрами - довжині стропа і сумарному діаметру каната.

Канатний строп 4СК є собою пару спільно використовуваних двовіткових пристосувань. Такі конструкції іноді називають «строп-павук». Тут використовується більш міцне сполучна ланка, що виготовляється з дроту / прутка більшого діаметра.

Похожие страницы: